iranzamin22.ir

نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


با اینکه نسل جدید ولوو V60 کراس کانتری ۶ سال پس از عرضه‌ی آئودی A4 آلرود وارد میدان شده اما هر دوی این خودروها قابلیت‌های زیادی داشته و در بین طرفداران استیشن‌های سرسخت و آفرود محبوبیت فراوانی دارند.

Volvo V70 XC
Volvo V70 XC

ولوو با تولید اولین نسل V70 XC به اختراع کلاس استیشن‌های آفرود لوکس افتخار می‌کند. این اتفاق در سال ۱۹۹۷ رخ داده یعنی زمانی که شاهد رونمایی از آن در نمایشگاه خودروی فرانکفورت بودیم.


دو سال بعد آئودی اقدام به معرفی A6 آلرود کواترو کرد. این خودرو از سیستم تعلیق بادی پیشرفته، ارتفاع بیشتر از سطح زمین، رینگ‌های بزرگ‌تر، پوشش‌های پلاستیکی اطراف بدنه و… سود می‌برد.

امروز رقابت بین این دو کمپانی به خودروهای استیشن کوچک‌تری همچون V60 و A4 آوانت کشیده شده است. البته همان‌گونه که گفته شد مدل آلرود A4 در سال ۲۰۰۹ معرفی شده درحالی‌که اولین نسل V60 کراس کانتری ۶ سال بعد متولد شد.

خب صحبت درباره‌ی تاریخچه کافی است. بیایید درباره طراحی و زیبایی صحبت کنیم زیرا این دو استیشن اروپایی واقعاً جذاب هستند.

از هر زاویه‌ای که به دو خودرو نگاه کنید شکی نخواهید داشت که ولوو V60 کراس کانتری جدید و آئودی A4 آلرود از نظر زبان طراحی کاملاً متفاوت می‌باشند. هر دو خودرو هدف مشابهی داشته و شاید شما کار سختی در ذکر برتری‌های هر خودرو از نظر فنی داشته باشید اما از نظر بصری شاید بتوان تصمیم قاطع‌تری گرفت.

به سادگی می‌توان گفت طرفداران آئودی به احتمال زیاد A4 آلرود را انتخاب خواهند کرد اما طرفداران ولوو و همچنین دیگر افراد V60 کراس کانتری را ترجیح می‌دهند. این خودرو بی‌شک شیک‌تر بوده و هم شیک و هم خشن به نظر می‌رسد. البته نباید خشونت ذاتی آئودی را نادیده گرفت. به پوشش‌های پلاستیکی بدنه نگاه کنید! شاید برخی خریداران این ویژگی را دوست داشته باشند.

بیایید نگاهی هم به کابین دو خودرو بیندازیم. تصمیم انتخاب کابین برتر کاملاً سرراست است. هر دو خودرو از کابین مشابه برادران استیشن عادی بهره می‌برند و به این ترتیب مسابقه‌ی داخلی آئودی و ولوو به تکنولوژی‌های بکار رفته و طراحی کلی داشبورد مربوط می‌شود.

ما نمی‌دانیم که کدام کابین طرفداران بیشتری دارد اما منصفانه باید گفت هر دو خودرو از بخش داخلی واقعاً باکیفیتی استفاده کرده و اگرچه کابین آئودی A4 آلرود کمی به زمان معاصر تعلق دارد اما نمی‌توان طراحی ساده اما ظریف کابین V60 را نادیده گرفت.


نظر شما درباره‌ی این دو خودرو چیست؟ کدام‌یک را ترجیح می‌دهید؟

مشخصات

دانـــــلود

  • 21 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها