iranzamin22.ir


درست همانند مرسدس-ای ام جی E63 و آئودی RS6 آوانت، ب‌ام‌و M5 از آن نوع خودروهایی است که هر کاری را انجام می‌دهد. این خودرو می‌تواند سدانی لوکس و راحت و همانی باشد که از یک سری ۵ انتظار دارید. M5 در عین حال می‌تواند به یک هیولای مخوفی تبدیل شود که برخی سوپرکارهای همین چند سال قبل را شرمنده می‌سازد. این خودرو وزن نزدیک به دو تن داشته اما شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن تنها ۳٫۳ ثانیه است.


همان‌گونه که در ادامه مشاهده خواهید کرد، M5 کامپتیشن قوی‌تر شتاب گیری فوق‌العاده‌ای داشته و این فرایند را تا سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت ادامه می‌دهد. ذکر این نکته مهم است که سرعت و شتاب به دست آمده توسط کانال یوتیوب AutoTopNL در واقع همه‌ی ظرفیت‌های این سوپر سدان باواریایی را نشان نمی‌دهد چراکه خودروی موردبحث به محدودکننده‌ی سرعت الکترونیکی مجهز بوده است.


شاید تنها چیزی که باعث شود M5 کامپتیشن خودروی بهتری هم نشان دهد تولید نسخه‌ی تورینگ برای رقابتی جانانه با استیشن‌های داغ آئودی اسپورت و مرسدس-ای ام جی باشد اما ب‌ام‌و چنین برنامه‌ای ندارد؛ اما این خودرو حتی در فرم سدان هم همه‌ی نیازها و انتظارات مالک از یک خودرو را رفع می‌کند. این خودرو قیمت حدود ۱۱۰ هزار دلاری داشته که ۷ هزار دلار بیشتر از بهای M5 استاندارد می‌باشد.


این ویدئو به خوبی نشان می‌دهد که سدان های میان سایز در سال‌های اخیر چقدر تغییر کرده‌اند. اینجاست که می‌توان فهمید چرا خودروهای الکتریکی نمی‌توانند هیجان و صدای پیشرانه‌ی خودروهای کنونی را ارائه دهند. شنیدن صدای پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربویی که تا دور ۷ هزار می‌غرد چیزی است که در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده شاید به خاطره‌ها پیوسته باشد بنابراین تا وقت هست از این لحظات باید لذت برد!

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 80 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها