iranzamin22.ir


درحالی‌که برخی طرفداران دوآتشه‌ی برندهای فورد و فولکس‌واگن در فضای مجازی با یکدیگر کل‌کل‌های جالبی دارند اما این دو خودروساز پیش از این بررسی زمینه‌های همکاری مشترک به منظور تشکیل یک اتحاد استراتژیک را اعلام کرده بودند و به نظر می‌رسد این گفت‌وگوها داغ‌تر از قبل ادامه دارد زیرا جیم هکت مدیرعامل فورد به دنبال کاهش هزینه‌هاست.


بنا به گزارش پدال و به نقل از رویترز، فورد می‌خواهد سوددهی خود را با توسعه‌ی مشترک خودروها توسط رقبا و تولید محصولاتی در کارخانه‌های رقبا افزایش دهد.

گفت‌وگوهای فورد با فولکس اساساً روی احتمال توسعه طیفی از خودروهای تجاری تمرکز داشته و برخی منابع خبری می‌گویند این دو خودروساز در ابتدا روی تولید یک ون تمرکز کرده‌اند. مدیر اجرایی فولکس‌واگن آمریکای لاتین تأیید کرده این گفت‌وگوها پیشرفت مثبتی داشته و شاید نتایج آن را در برزیل ببینیم.


رویترز همچنین می‌گوید فورد و فولکس‌واگن شاید منابع خود را صرف تولید محصولاتی در آمریکای جنوبی و اروپا بکنند. دو منبع ناشناس در مصاحبه با رویترز گفته‌اند که فولکس می‌تواند به پیکاپ رنجر و ون ترانزیت دسترسی داشته باشد. اگر همه‌چیز به خوبی پیش برود این خودروها می‌توانند به عنوان جایگزین‌های فولکس آماروک و ترانسپورتر مورد استفاده قرار گیرند.


فورد همچنین به دنبال گسترش همکاری با ماهیندراست. توافق‌نامه‌ی ابتدایی این دو شرکت روی توسعه‌ی یک شاسی‌بلند میان سایز تمرکز داشته و گفته شده بود این خودرو بر پایه‌ی پلتفرم ماهیندرا ساخته خواهد شد اما هم‌اکنون صحبت از یک پلتفرم مشترک است. اولین خودرویی که از معماری این دو شرکت استفاده خواهد کرد احتمالاً تا سال ۲۰۲۰ وارد بازار خواهد شد.


فورد و ماهیندرا در زمان اعلام این همکاری گفتند که به دنبال توسعه مشترک خودرویی الکتریکی و یک شاسی‌بلند جمع‌وجور نیز هستند. این دو خودروساز همچنین به دنبال استفاده از قوای محرکه مشترک هستند و شاید پیشرانه‌های ماهیندرا روی خودروهای فورد نصب شود.

هنوز مشخص نیست که میوه‌های این همکاری چه زمانی به ثمر خواهد نشست اما تعدادی از کارمندان فورد ظاهراً تعدیل خواهند شد زیرا این شرکت به دنبال کاهش هزینه‌ها است. حتی اگر گفت‌وگوها به نتیجه‌ای نهایی هم نرسد فورد اروپا به دنبال خاتمه تولید C-Max، S-Max، موندئو و گالکسی می‌باشد.

مشخصات

دانـــــلود

  • 52 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها