iranzamin22.ir


فورد در نمایشگاه ایالتی تگزاس چهار نسخهٔ ویژهٔ جدید از مدل‌های اکسپیدیشن و اکسپلورر را معرفی کرده است. دو نمونه از این نسخه‌های ویژه متعلق به اس‌یووی اکسپیدیشن بوده و دو نمونهٔ دیگر به کراس‌اوور اکسپلورر اختصاص دارد. یکی از نسخه‌های ویژه‌ای که برای اکسپیدیشن ارائه شده Texas Edition یا نسخهٔ تگزاس نام دارد. ازآنجایی‌که حدود ۲۵ درصد از فروش اکسپیدیشن در ایالات‌متحده به تگزاس اختصاص دارد، فورد این نسخهٔ ویژه را برای اس‌یووی فول سایز خود ارائه کرده است.

نسخهٔ تگزاس که بر اساس مدل اکسپیدیشن لیمیتد ساخته شده، از نشان‌های ویژه و رینگ‌های ۲۲ اینچی آلیاژی برخوردار است. نسخهٔ ویژهٔ دوم اکسپیدیشن که Stealth Edition نام دارد اما تغییرات بیشتری را تجربه کرده که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به تریم مشکی براق در جلوپنجره، آینه‌های جانبی، ریل‌های روی سقف، پلیت محافظ عقب و اطراف چراغ‌ها اشاره کرد. علاوه بر این، این نسخهٔ ویژه از نشان‌های مشکی‌رنگ، دوخت داخلی قرمزرنگ، سیستم کنترل مداوم کمک‌فنرها و رینگ‌های ۲۲ اینچی آلومینیومی مشکی‌رنگ هم برخوردار است.

این دو نسخهٔ ویژهٔ اکسپیدیشن در بخش پیشرانه اما تغییری نداشته‌اند و بنابراین هردو از همان موتور ۳٫۵ لیتری V6 اکوبوست اکسپیدیشن استاندارد استفاده می‌کنند. این موتور ۳۷۵ اسب بخار قدرت و ۶۳۵ نیوتن متر گشتاور دارد که این نیرو توسط یک گیربکس ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک در حالت استاندارد به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند اما امکان سفارش سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن وجود دارد.

اما همان‌طور که در ابتدا گفته شد، فورد دو نسخهٔ ویژه را هم برای کراس‌اوور اکسپلورر ارائه کرده است. نسخهٔ ویژهٔ اول Luxury Edition نام داشته و بر اساس تیپ لیمیتد ساخته شده است. این نسخهٔ ویژه در بیرون از تریم کرومی در قسمت‌هایی چون قاب آینه‌های جانبی و همین‌طور رینگ‌های آلومینیومی ۲۰ اینچی برخوردار است. تغییرات بزرگ‌تر اما در داخل خودرو صورت گرفته و صندلی‌ها با چرم نیروانا پوشیده شده‌اند درحالی‌که غربیلک فرمان تجدیدنظر شده و در رو دری‌ها هم تریم چرمی کار شده است.

و نهایتاً آخرین نمونهٔ این نسخه‌های ویژه، مدل اکسپلورر Desert Copper Edition است که بر اساس اکسپلورر XLT ساخته شده است. ازجملهٔ ویژگی‌های بیرونی این مدل می‌توان به قاب کرومی آینه‌های جانبی و رینگ‌های ۲۰ اینچی آلومینیومی اشاره کرد. موارد برجستهٔ داخلی این مدل نیز شامل صندلی‌های چرمی دورنگ و تریم چرمی هماهنگ با آن‌ها در رو دری‌ها می‌شود. فورد فعلاً قیمت این نسخه‌های ویژه را اعلام نکرده اما گفته شده که هر چهار نسخه از اواخر امسال قابل سفارش خواهند بود.

مشخصات

دانـــــلود

  • 37 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها