iranzamin22.ir


هیوندای پیش از آغاز نمایشگاه پاریس، اولین اطلاعات و تصاویر رسمی از مدل عملکردی جدید i30 N فست‌بک را منتشر کرده است. این خودرو پس از i30 N و ولوستر N، سومین محصول بخش N هیوندای محسوب می‌شود اما در اصل همان ویژگی‌های i30 N هاچ‌بک به مدل فست‌بک هم تزریق شده است. این یعنی در سینهٔ i30 N فست‌بک هم همان پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو قرار گرفته که در حالت استاندارد ۲۵۰ اسب بخار قدرت و در نسخهٔ عملکردی سفارشی ۲۷۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

این موتور در هر دو نسخه اما ۳۵۳ نیوتن متر گشتاور دارد ولی سیستمی در پیشرانه تعبیه شده که می‌تواند به‌طور موقت گشتاور را به حداکثر ۳۷۸ نیوتن متر افزایش دهد. این سیستم هنگام رسیدن به حداکثر گشتاور به‌طور خودکار فعال می‌شود. i30 N فست‌بک همانند مدل هاچ‌بک، در نسخهٔ استاندارد برای اینکه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد به ۶٫۴ ثانیه زمان احتیاج دارد درحالی‌که مدل مجهز به پکیج عملکردی این کار را ظرف ۶٫۱ ثانیه انجام می‌دهد.

نسخهٔ استاندارد i30 N فست‌بک به‌طور میانگین در هر صد کیلومتر ۷ لیتر بنزین مصرف کرده و در هر کیلومتر ۱۵۹ گرم دی‌اکسید کربن تولید می‌کند درحالی‌که این اعداد در نسخهٔ عملکردی به ۷٫۱ لیتر و ۱۶۳ گرم افزایش پیدا می‌کند. همانند i30 N هاچ‌بک، نسخهٔ فست‌بک هم به سیستم کنترل N Grin مجهز شده که امکان انتخاب از میان پنج حالت رانندگی مختلف را برای راننده فراهم می‌کند. بدین ترتیب با استفاده از دکمه‌های اختصاصی روی غربیلک فرمان، راننده می‌تواند بین حالت‌های رانندگی اکو، معمولی، اسپرت، N و N سفارشی یکی را انتخاب کند.

i30 N فست‌بک در ظاهر به‌جز قسمت عقب (که البته بدیهی است)، بسیار شبیه به i30 N هاچ‌بک به نظر می‌رسد؛ بنابراین در این ماشین همان عناصر و ویژگی‌های برجسته شامل جلوپنجره و سپر جلوی N، رکاب‌های مشکی‌رنگ و خطوط قرمزرنگ در سپرهای جلو و عقب دیده می‌شود؛ اما همان‌طور که گفته شد، نمای عقبی i30 N فست‌بک منحصربه‌فرد است و در آن دو سر اگزوز کرومی، یک دیفیوزر و اسپویلر مشکی براق یکپارچه درون درب صندوق بار به چشم می‌خورد.

داخل i30 N فست‌بک اما دقیقاً با برادر هاچ‌بکش یکسان است و بنابراین نمای کاملاً آشنایی دارد که در آن ویژگی‌هایی چون غربیلک فرمان N، تریم قرمز دور دریچه‌های تهویه و دوخت قرمز در غربیلک فرمان، گردگیر دسته‌دنده و صندلی‌ها جلب‌توجه می‌کنند؛ اما i30 N فست‌بک ویژگی‌های کاربردی یکسانی با i30 فست‌بک استاندارد دارد. این یعنی ظرفیت صندوق بار این فست‌بک اسپرت به‌صورت استاندارد ۴۵۰ لیتر است که در صورت خواباندن صندلی‌های عقب به ۱۳۵۰ لیتر افزایش پیدا می‌کند.

در i30 N فست‌بک برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی یک نمایشگر هشت اینچی در نظر گرفته شده که از کارپلی و اندروید اتو هم پشتیبانی می‌کند. هیوندای برای این ماشین همچنین پکیج ایمنی SmartSense را هم ارائه کرده که شامل تکنولوژی‌های ایمنی فعال و سیستم‌های کمک‌رانندهٔ استانداردی چون سیستم جلوگیری از برخورد، هشدار توجه راننده، حفظ حرکت میان خطوط و نوربالای خودکار می‌شود. علاوه بر این، امکان سفارش سیستم هوشمند هشدار محدودیت سرعت هم وجود دارد. همان‌طور که اشاره شد، هیوندای i30 N فست‌بک رسماً در نمایشگاه پاریس به نمایش عمومی درخواهد آمد.

مشخصات

دانـــــلود

  • 60 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها