iranzamin22.ir


نوربرگ رینگ خانه‌ی سرعت است اما این موضوع باعث نشده که فورد و وان گیتین جونیور برای رکوردشکنی دریفت در جهنم سبز حضور نیابند.


جونیور و فورد نه برای خوش‌گذرانی و نه برای ثبت لپ تایم جدید به پیست نوربرگ رینگ رفته بودند بلکه هدف آن‌ها تبدیل شدن به اولین راننده‌ای بوده که توانسته کل پیست ۲۰٫۷ کیلومتری مشهور را دریفت می‌کند. خودرویی که او برای این رکوردشکنی انتخاب کرده فورد موستانگ RTR دریفت می‌باشد که از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵ لیتری سوپرشارژردار با قدرت ۹۰۰ اسب بخار سود می‌برد.


فورد جزئیات زیادی از این رویداد منتشر نکرده اما به نظر می‌رسد تبدیل شدن به اولین راننده‌ای که کل پیست نوربرگ رینگ را دریفت می‌کند اصلاً آسان نبوده زیرا جونیور سه دست لاستیک را دود کرده است. این خودروساز همچنین گفته دریفت کردن در نوردشلایف ممنوع بوده هرچند دیگر رانندگان در گذشته بخش‌هایی از نوربرگ رینگ را با دریفت پشت سر گذاشته‌اند.


فورد لپ تایم ثبت شده را اعلام نکرده اما خاطرنشان ساخته موستانگ RTR به سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت رسیده است. این خودرو همچنین در هنگام ورود به پیچ‌ها با حداکثر سرعت در دنده شش نیز حرکت کرده است.


گیتین جونیور درباره رکوردشکنی خود می‌گوید:

دریفت کردن در نوربرگ رینگ بزرگ‌ترین چالش من بوده است. این کار سؤال‌های زیادی همچون امکان‌پذیر بودن و توانایی راننده و خودرو در انجام آن را ایجاد می‌کند. چیزی در درون، من را به انجام چنین کاری ترغیب می‌کرد.

این دریفتر در پایان خاطرنشان می‌سازد:

من تا زمانی که جهنم سبز را ندیده بودم چیز زیادی درباره آن نمی‌دانستم. همه‌چیز در زمانی که با سرعت زیاد وارد پیچ‌ها می‌شوید تغییر می‌کند.

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 51 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها