iranzamin22.ir


دونالد ترامپ حدود یک سال و هشت ماه پیش کار خود را به‌عنوان رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آغاز کرد. در طول این مدت اما او همچنان از لیموزین ریاست جمهوری (خودروی پرزیدنتشال) قبلی متعلق به دوران باراک اوباما استفاده می‌کرد. حتی ترامپ هنگام نشست خود با رهبر کرهٔ شمالی «کیم جونگ اون» در ماه ژوئن نیز هنوز سوار بر لیموزین قدیمی دیده شد. حال اما لیموزین جدید ریاست جمهوری ایالات‌متحده به‌طور رسمی وارد خدمت شده است زیرا این خودرو در جریان سفر ترامپ به نیویورک برای نشست سالانهٔ مجمع عمومی سازمان دیده شده است. شاید این سفر را بتوان بهترین زمان برای نمایش لیموزین جدید ترامپ دانست.

این لیموزین جدید که Beast نام دارد، مدرن‌تر از سلف خود به نظر می‌رسد زیرا در آن از ویژگی‌های مدرن کادیلاک استفاده شده است. این لیموزین در ظاهر به نسخهٔ کشیده‌ای از کادیلاک CT6 شباهت دارد اما بااین‌حال تفاوت‌هایی هم در آن به چشم می‌خورد که ازجملهٔ برجسته‌ترین آن‌ها می‌توان به جلوپنجرهٔ منحصربه‌فرد و چراغ‌های جلوی سنتی‌تر اشاره کرد. به‌طورکلی استایل ظاهری Beast بسیار ظریف‌تر و مدرن‌تر از تناسبات بسیار عمودی و خشک لیموزین قبلی به نظر می‌رسد.

هرچند این لیموزین در ظاهر شبیه به یک کادیلاک به نظر می‌رسد اما در آن از پلت‌فرم کاملاً متفاوتی استفاده شده و بشدت هم زره‌پوش شده است. سرویس مخفی ایالات‌متحده اطلاعات بسیار کمی از این خودرو منتشر کرده اما گزارش شده که در زیر پوست این لیموزین، شاسی اصلاح‌شدهٔ تراک شورلت قرار دارد درحالی‌که استفاده از چندین تن مواد زرهی برای حفاظت رئیس‌جمهور، وزن خودرو را به ۶٫۸ تا ۹ تن رسانده است. همچنین گفته شده که Beast می‌تواند تا هفت نفر را حمل کند درحالی‌که قسمت عقبی آن برای رئیس‌جمهور و چهار مشاور او در نظر گرفته شده است.

این لیموزین جدید جایگزین Beast قبلی شده که از سال ۲۰۰۹ وارد خدمت شد؛ بنابراین با توجه به فاصلهٔ سنی زیادی که بین این دو لیموزین ریاست جمهوری وجود دارد، به‌احتمال‌زیاد نمونهٔ جدید از تکنولوژی‌های مدرن‌تری برخوردار است؛ اما به‌منظور اینکه مهاجمین بالقوه اطلاع نداشته باشند که با چه تجهیزاتی مواجه خواهند بود، سرویس مخفی از انتشار تجهیزات و ویژگی‌های Beast جدید خودداری کرده است. بااین‌حال میدانیم که این خودرو به سیستم اطفاء حریق، دوربین دید در شب، پرتاب گاز اشک‌آور و کابین کاملاً محافظت‌شده با فیلتر هوا و سیستم پرتاب چَف برای مقابله با حملات موشکی و شیمیایی مجهز است.

با وجود تمامی این تجهیزات و تکنولوژی‌ها، اگر نهایتاً به رئیس‌جمهور آسیبی وارد شود، برای شروع سریع کمک‌های اولیه، از نوع گروه خونی وی در خودرو قرار داده شده است. علاوه بر این، لیموزین از تجهیزات ارتباطی فوق‌العاده رمزگذاری شده هم برخوردار است که این یعنی فرماندهٔ کل قوا برای تماس هرگز از دسترس خارج نمی‌شود؛ اما این موارد مذکور تنها بخش کوچکی از تجهیزات Beast هستند زیرا بسیاری از تجهیزات خودرو محرمانه باقیمانده‌اند.

به گزارش فاکس نیوز، دولت ایالات‌متحده قراردادی مبنی بر ساخت دوازده دستگاه از این لیموزین، هرکدام به قیمت ۱۵٫۸ میلیون دلار را با جنرال موتورز منعقد کرده است. در نیویورک دو دستگاه از این دوازده دستگاه دیده شده است و به نظر می‌رسد در هردوی آن‌ها ترامپ حضور دارد. این هم یکی از راه‌های جلوگیری از حملات است زیرا تروریست‌ها نمی‌دانند که باید به کدام لیموزین حمله کنند؛ اما دونالد ترامپ تنها رئیس‌جمهوری در دنیا نیست که امسال لیموزین جدید خود را دریافت کرده است زیرا در خلال مراسم سوگند دور جدید ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ماه می، لیموزین جدید وی بنام سنات نیز به نمایش درآمد.

مشخصات

دانـــــلود

  • 37 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها