iranzamin22.ir


ماه سپتامبر هرساله ماه مهم و جذابی برای علاقه‌مندان به خودرو محسوب می‌شود. البته در این ماه نه نمایشگاه خودروی بزرگی برگزار می‌شود و نه مسابقهٔ اتومبیل‌رانی در کار است. در این ماه اما رویدادی برگزار می‌گردد که شاید از هردوی موارد مذکور جذاب‌تر باشد. این رویداد مهم و جذاب، درگ بزرگ موتورترند است که هرساله بین برترین و جدیدترین خودروهای اسپرت دنیا برگزار می‌گردد. این مسابقهٔ درگِ فوق‌العاده تماشایی، بخشی از رقابت انتخاب بهترین خودرو برای راننده محسوب می‌شود.

حال امسال هم ماه سپتامبر فرارسیده و بازهم مثل سال‌های گذشته شاهد برگزاری درگ بزرگ موتورترند هستیم که از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین مسابقهٔ درگ دنیا یاد می‌شود. امسال هم مثل سال گذشته در رقابت انتخاب بهترین خودرو برای راننده، تعداد دوازده خودروی اسپرت و قدرتمند حضور دارند که همگی از جدیدترین و برترین خودروهای اسپرت و سوپراسپرت حال حاضر دنیا محسوب می‌شوند. شرکت‌کنندگان رقابت بهترین خودروی برای رانندهٔ امسال از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند به‌گونه‌ای که در بین آن‌ها از هاچ‌بک داغ و اس‌یووی اسپرت گرفته تا سوپرسدان و سوپراسپرت‌های بسیار قدرتمند حضور دارند.

در این رقابت جذاب همچنین می‌توان انواع مختلفی از پیشرانه‌ها را مشاهده کرد که شامل نیروگاه‌های چهار سیلندر توربو، پنج سیلندر توربو، شش سیلندر توئین توربو، شش سیلندر تخت توئین توربو، هشت سیلندر تنفس طبیعی، هشت سیلندر سوپرشارژ، هشت سیلندر توئین توربو و دَه سیلندر تنفس طبیعی می‌شود. مجموع قدرت تمامی خودروهای حاضر در این رقابت نزدیک به ۶۵۰۰ اسب بخار است؛ بنابراین این جدال فوق‌العاده جذاب را می‌توان حماسهٔ سیلندر و اسب بخار دانست؛ اما از بین همهٔ مدعیان قدرتمند، تنها یک ماشین پیروز می‌شود. شرکت‌کنندگان درگ بزرگ ۲۰۱۸ موتورترند عبارت‌اند از:

خودرو

قدرت

گشتاور

آلفارومئو استلویو کوادروفولیو ۵۱۰ اسب بخار ۶۰۰ نیوتن متر
آئودی TT RS ۴۰۰ اسب بخار ۴۸۰ نیوتن متر
آستون‌مارتین ونتیج ۵۱۰ اسب بخار ۶۸۵ نیوتن متر
ب‌ام‌و M5 ۶۰۰ اسب بخار ۷۵۰ نیوتن متر
شورلت کوروت ZR1 ۷۵۵ اسب بخار ۹۷۰ نیوتن متر
دوج چلنجر R/T اسکات پک ۴۸۵ اسب بخار ۶۴۵ نیوتن متر
فورد موستانگ GT پرفورمنس ۴۶۰ اسب بخار ۵۷۰ نیوتن متر
هوندا سیویک تایپ R ۳۱۰ اسب بخار ۴۰۰ نیوتن متر
کیا استینگر GT ۳۷۰ اسب بخار ۵۱۰ نیوتن متر
لامبورگینی اوراکان پرفورمانته ۶۴۰ اسب بخار ۶۰۰ نیوتن متر
مک‌لارن ۷۲۰S ۷۲۰ اسب بخار ۷۷۰ نیوتن متر
پورشه ۹۱۱ GT2 RS ۷۰۰ اسب بخار ۷۵۰ نیوتن متر

در بین شرکت‌کنندگان رقابت بهترین خودرو برای راننده ۲۰۱۸ مزدا MX-5 کلاب هم حضور دارد اما چون این رودستر ژاپنی در مسابقهٔ درگ در برابر دیگر شرکت‌کنندگان قدرتمند شانسی ندارد، مثل سال گذشته در مسابقهٔ درگ خودروی دیگری جایگزین آن شد. ماشینی که به‌عنوان جایگزین مزدا MX-5 کلاب در مسابقهٔ درگ امسال شرکت کرده است دوج چلنجر R/T است. بدین ترتیب نهایتاً هر دوازده شرکت‌کننده آماده شده و در خط شروع قرار گرفتند. غرش این هیولاها فضا را پُر کرده و سمفونی گوش‌نوازی به راه انداخته است. نفس‌های در سینه حبس شده و ماشین‌ها منتظر فرمان شروع هستند.

سرانجام با شمارش معکوس، این نبرد حساس و نفس‌گیر آغاز می‌شود و هر دوازده ماشین با استفاده از تک‌تک اسب‌های بخار خود حرکت را آغاز می‌کنند. در ابتدای مسیر، پورشه ۹۱۱ GT2 RS از همه جلو می‌افتد و بعد از آن‌هم لامبورگینی اوراکان پرفورمانته و مک‌لارن ۷۲۰S با فاصلهٔ کمی در حال حرکت هستند. ۷۲۰S و اوراکان پرفورمانته شانه‌به‌شانهٔ هم به‌پیش می‌روند و هرچند در ابتدا گاو خشمگین ایتالیایی کمی جلوتر است اما در ادامه این سوپراسپرت بریتانیایی‌ها است که اوراکان را پشت سر گذاشته و حتی از ۹۱۱ هم پیشی گرفته و پیشتاز مسابقه می‌شود.

نهایتاً مک‌لارن ۷۲۰S که خود را از بقیه جدا کرده، از خط پایان عبور می‌کند و پیروز درگ بزرگ سال ۲۰۱۸ موتورترند لقب می‌گیرد. پس از مک‌لارن، پورشه ۹۱۱ GT2 RS به خط پایان رسیده و مقام دوم را کسب می‌کند درحالی‌که لامبورگینی اوراکان پرفورمانته هم با تنها یک‌دهم ثانیه اختلاف در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. مقام چهارم این درگ هیجان‌انگیز هم به شورلت کوروت ZR1 می‌رسد. بدین ترتیب، چهار رتبهٔ برتر درگ ۲۰۱۸ موتورترند به چهار نمونه از برترین سوپراسپرت‌های حال حاضر دنیا از چهار کشور مختلف تعلق می‌گیرد. در ادامه می‌توانید رتبه و زمان تمامی شرکت‌کنندگان این رقابت جذاب را ملاحظه کنید و از مشاهدهٔ ویدئوی این جدال بسیار دیدنی لذت ببرید.

رتبه

خودرو

زمان

سرعت

۱ مک‌لارن ۷۲۰S ۱۰٫۱ ثانیه ۲۲۷ کیلومتر/ساعت
۲ پورشه ۹۱۱ GT2 RS ۱۰٫۳ ثانیه ۲۲۴ کیلومتر/ساعت
۳ لامبورگینی اوراکان پرفورمانته ۱۰٫۴ ثانیه ۲۱۶ کیلومتر/ساعت
۴ شورلت کوروت ZR1 ۱۰٫۸ ثانیه ۲۱۴ کیلومتر/ساعت
۵ ب‌ام‌و M5 ۱۱٫۴ ثانیه ۲۰۴ کیلومتر/ساعت
۶ آستون‌مارتین ونتیج ۱۱٫۷ ثانیه ۱۹۳ کیلومتر/ساعت
۷ آلفارومئو استلویو کوادروفولیو ۱۱٫۸ ثانیه ۱۸۷ کیلومتر/ساعت
۸ آئودی TT RS ۱۲٫۰ ثانیه ۱۸۴ کیلومتر/ساعت
۹ دوج چلنجر R/T اسکات پک ۱۲٫۱ ثانیه ۱۸۵ کیلومتر/ساعت
۱۰ فورد موستانگ GT پرفورمنس ۱۲٫۶ ثانیه ۱۸۲ کیلومتر/ساعت
۱۱ کیا استینگر GT ۱۳٫۱ ثانیه ۱۷۲ کیلومتر/ساعت
۱۲ هوندا سیویک تایپ R ۱۳٫۷ ثانیه ۱۷۰ کیلومتر/ساعت

 

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 48 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها