iranzamin22.ir


مرحله پانزدهم مسابقات فرمول یک این فصل در سنگاپور در حالی آغاز شد که سه راننده از سه تیم مختلف رده‌های اول استارت را در اختیار داشتند. همیلتون توانسته بود پول پوزیشن را در اختیار گیرد و پشت سر او نیز مکس ورشتاپن و سباستین فتل قرار داشتند.


مسابقه در ابتدا همراه با برخورد پرز و اکون و ورود سیفتی کار به مسابقه بود. فتل نیز توانست از ورشتاپن عبور کند. اما بعد از این ما شاهد مسابقه‌ای کم روح و بدون هیجان بودیم و رانندگان برتر تنها به مدیریت لاستیک‌های خود می‌پرداختند.
در اواسط مسابقه درگیری پرز و سیروتکین به برخوردی بین آنها منجر شد که به عنوان حرکتی عمدی از سوی پرز مورد جریمه قرار گرفت. این درگیری و دفاع‌های ملال‌آور سیروتکین هم همچنان ادامه یافت تا اینکه و هم به خاطر بیرون انداختن هارتلی، پنج ثانیه جریمه شد.


در نهایت مسابقه همان‌گونه که آغاز شده بود و با همان ترکیب سه خودروی نخست به پایان رسید. همیلتون یک قهرمانی شیرین و بدون دردسر را به دست آورد به گونه‌ای که فاصله او با نفر دوم یعنی ورشتاپن فراتر از ۹ ثانیه و با فتل بیش از ۳۷ ثانیه بود. بوتاس هم جایگاه چهارم را کسب کرد و رایکونن هم پنجم شد. این مسابقه به‌خوبی نشان داد که سطح تیم‌های مسابقات در دو سطح کلی شامل سه تیم اول مرسدس، فراری و ردبول و سایر تیم‌ها قابل تفکیک است و شاید بهتر باشد برای افزودن به هیجان این مسابقات، تیم‌های دیگر، تلاش و سرمایه‌گذاری مضاعفی داشته باشند.


حالا همیلتون یک گام بزرگ برای قهرمانی این فصل برداشته و فاصله خوبی با رقیب اصلی خود باز کرده است.

مشخصات

دانـــــلود

  • 43 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها