iranzamin22.ir


قهرمان چهار دوره مسابقات موتو جی پی مارک مارکز که در بحث مسابقات موتورسیکلت رانی یکی از حرفه‌ای‌ها می‌باشد اخیراً وارد یک چالش کاملاً متفاوت شده است.


مارکز دست از موتورسیکلت رپسول هوندای خود کشیده و پشت فرمان خودروی فرمول ۱ تیم اسکودریا تورو روسو نشسته و البته چند دوری را نیز در پیست ردبول ریسینگ اتریش طی کرده است و البته فوراً استعداد بالای خود را نیز نشان داده است. این در حالی است که مارکز برای اولین بار پشت فرمان یک خودروی فرمول ۱ نشسته است.


مارکز درباره این تجربه منحصربه‌فرد می‌گوید:

نشستن پشت فرمان سریع‌ترین خودروهای مسابقه‌ای جهان همیشه رویای من بوده است. من احترام فوق‌العاده‌ای برای آن‌ها قائل هستم و در نهایت هم تجربه‌ای باورنکردنی به دست آوردم. حضور در فرمول ۱ یکی از برجسته‌ترین موارد کارنامه کاری من بوده است.


این موتورسوار باتجربه در ادامه می‌افزاید:

فرمول ۱ تفاوت بزرگی با موتو جی پی دارد. دید محدود یک چالش قابل‌توجه است. شما احساس می‌کنید در کاکپیت حبس شده‌اید. فاصله‌های ترمزگیری و زمان‌بندی عبور از پیچ‌ها کاملاً متفاوت است. یک خودروی فرمول ۱ داون فورس بیشتری داشته و این موضوع به ویژه در پیچ‌ها هیجان زیادی ایجاد می‌کند.


زمانی که از مارکز درباره احتمال حضور در فرمول ۱ پرسیده شده او گفته که در سال‌های آینده کاملاً روی موتو جی پی تمرکز داشته اما خب این احتمال را به طور کامل رد نکرده است.

اما به همراه مارکز نیکی لائودای افسانه‌ای که ۳ بار قهرمان فرمول ۱ شده و هم‌چنین مارک وبر نیز در این پیست حضور داشته‌اند.

راننده اسبق تیم ردبول ریسینگ یعنی مارک وبر می‌گوید:

مارکز در زمان صبحانه کاملاً ساکت بود. به محض اینکه در کاکپیت قرار گرفت تمرکزی ۱۰۰ درصدی روی کار خود داشت و حداکثر عملکردش را به نمایش گذاشت. فرمول ۱ و موتو جی پی کاملاً متفاوت هستند. مارک باعث شد کار من به عنوان یک مربی بسیار آسان شود. او همیشه سؤال‌های صحیحی می‌پرسد و دور به دور بهتر می‌شود.

مشخصات

دانـــــلود

  • 107 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها