iranzamin22.ir


این روزها کرایسلر با شرکت ایتالیایی فیات ادغام شده است اما این اولین باری نیست که کرایسلر با ایتالیایی‌ها همکاری می‌کند زیرا پیشینه این همکاری به دهه ۵۰ میلادی بازمی‌گردد و نتیجه بسیار خیره‌کننده‌ای داشته است. داستان از سال ۱۹۵۱ آغاز می‌شود یعنی زمانی که مدیر طراحی کرایسلر آقای «ویرجیل اکسنر» با شرکت ایتالیایی گیا برای ساخت خودروهای کانسپت همکاری می‌کرد. این همکاری چندین سال به طول انجامید که نتیجهٔ آن ارائهٔ طرح‌های بسیار جذابی بود.

البته همان‌طور که گفته شد بسیاری از خودروهایی که با همکاری بخش طراحی کرایسلر و شرکت گیا ساخته شدند، نمونه‌های کانسپت بودند که تنها یک دستگاه از آن‌ها ساخته شد اما مداخلهٔ «Charles Ladouch» واردکنندهٔ فرانسوی کرایسلر، موجب شد تعدادی از این کانسپت‌ها در تعداد بسیار محدودی تولید شده و به جاده‌ها راه پیدا کنند. یکی از عجیب‌ترین خودروهای کرایسلر که توسط گیا برای خریداران خصوصی ساخته شد، مدل اسپشیال ST بود. از این خودرو تنها چهار دستگاه برای خریداران ثروتمند اروپایی ساخته شد.

ST اسپشیال بر اساس کرایسلر نیویورکر ساخته شده بود و ترکیبی از بهترین‌ها را ارائه می‌کرد یعنی پیشرانهٔ V8 همی کرایسلر را با طراحی باشکوه و باظرافت ایتالیایی ترکیب کرده بود. حال قرار است به‌زودی یک دستگاه کرایسلر ST اسپشیال مدل ۱۹۵۵ به حراج گذاشته شود. این خودرو پس‌ازاینکه در نمایشگاه تورین ۱۹۵۵ به نمایش درآمد، توسط شخصی فرانسوی بنام «Oscar Lacroix» خریداری شد.

این ST اسپشیال طی سال‌های بعد بین چندین مالک دست‌به‌دست شد تا اینکه به ایالات‌متحده برده شد و در سال ۲۰۱۴ مورد بازسازی کلی قرار گرفت. این خودرو در بیرون به رنگ مسی با سقف سفیدرنگ است درحالی‌که در داخل آن نیز به جهت مطابقت با رنگ بیرونی، تریم دورنگ مسی-سفید کار شده است. این کرایسلر ST اسپشیال مدل ۱۹۵۵ ساخته‌شده توسط گیا، بدون شک یکی از خودروهای برجستهٔ حراجی RM Sotheby خواهد بود که در ماه آگوست در مونتری برگزار خواهد شد.

 

مشخصات

دانـــــلود

  • 110 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها