iranzamin22.ir


طرفداران لامبورگینی در استرالیا مجبورند تا با قیمت بیش از ۱ میلیون دلاری (استرالیا) آونتادور SVJ جدید کنار بیایند!


مجله‌ی درایو گزارش داده که این خودرو قیمت پایه‌ی ۹۴۹۶۴۰ دلار استرالیا دارد که شامل ۱۰ درصد هزینه‌های قانونی و ۵ درصد هزینه‌ی واردات می‌باشد. زمانی که همه‌ی هزینه‌های مربوط به شماره‌گذاری، بیمه و هزینه‌های نمایندگی را جمع کنید قیمت خودرو به بیش از ۱ میلیون دلار استرالیا می‌رسد.

از این مبلغ حدود ۳۵۰ هزار دلار استرالیا به خزانه‌ی دولت فدرال می‌رود زیرا این کشور مالیات‌های قابل‌توجهی بر خودروهای لوکس وضع کرده است.

در استرالیا هر خودرویی که قیمت بالاتری از ۶۶۳۳۱ دلار داشته باشد باید ۳۳ درصد مالیات به ازای هر دلار بیشتر از مرز یاد شده بپردازد.


برای تصور این موضوع بد نیست بدانید آونتادور SVJ در آمریکا قیمت ۵۱۷۷۷۰ دلاری (۷۲۰ هزار دلار استرالیا) دارد که به نظر می‌رسد دسترسی به آن در این کشور آسان‌تر باشد.


اگرچه پادشاه لامبورگینی در پیست نوربرگ رینگ گران‌بها به نظر می‌رسد اما در برخی بازارها حتی قیمت‌های بالاتری را نیز شاهد هستیم. برای مثال در سنگاپور خرید یک لامبورگینی اوراکان جدید حدود ۱ میلیون دلار آمریکا آب می‌خورد. احتمالاً قیمت آونتادور SVJ نیز در این کشور حدود ۲ میلیون دلار خواهد بود.


علیرغم قیمت بسیار بالای آونتادور SVJ در اکثر کشورها، لامبورگینی مشکلی در فروش تمامی ۹۰۰ دستگاه برنامه ریزی شده ندارد.


این خودرو به عنوان قوی‌ترین و سریع‌ترین لامبورگینی تاریخ در جاده‌ها مطرح است. نیروبخش آونتادور SVJ پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶٫۵ لیتری تنفس طبیعی است که قدرت ۷۷۰ اسب بخاری و گشتاور ۷۲۰ نیوتون متری دارد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲٫۸ ثانیه‌ای، شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت ۸٫۶ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعتی تنها بخشی از توانایی‌های این گاو خشمگین می‌باشند.

مشخصات

دانـــــلود

  • 72 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها