iranzamin22.ir


جنسیس در نمایشگاه خودروی نیویورک امسال با معرفی یک کوپه‌ی الکتریکی زیبا با نام اسنشا توجهات را به خود جلب کرد. این خودروی مفهومی دارای بدنه‌ای فیبر کربنی و درب‌های پروانه‌ای شکل می‌باشد. اگرچه اکثر خودروهای مفهومی سرانجام به خط تولید پیدا نمی‌کنند اما این بار قضیه فرق می‌کند. بازوی لوکس هیوندای برنامه‌های خود برای تولید essentia را اعلام کرده است.


اما خبر بد اینکه اسنشا گران‌قیمت‌ترین خودروی تولیدی جنسیس خواهد بود و سقف تولید محدودی خواهد داشت. مدیر طراحی این برند آقای مانفرد فیترزجرالد می‌گوید اگرچه اسنشا به‌صورت رسمی یک خودروی کانسپت است اما تقریباً همه‌ی سخت‌افزار پنهان شده زیر بدنه‌ی جذاب آن می‌تواند در خودرویی تولیدی بکار رود. البته یک استثنا در این میان درب‌های پروانه‌ای شکل است که مدیر طراحی جنسیس گفته در مدل تولیدی خبری از آن‌ها نخواهد بود.


اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود جنسیس اسنشا از اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ وارد بازار خواهد شد. انتظار می‌رود این خودرو از پلتفرمی جدید خودروهای الکتریکی سود ببرد.


در همین اثنا باید گفت اولین شاسی‌بلند جنسیس نیز در سال ۲۰۲۰ وارد بازار خواهد شد. این را مدیر کمپانی آقای اروین رافائل در مصاحبه با موتور ۱ گفته است. چندی پیش نیز یک خودروی تست هیوندای در خلال تست‌های زمستانی دیده شد و این خودرو احتمالاً شاسی‌بلند میان سایز GV80 بود که از بدنه‌ی سانتافه و فاصله‌ی بین محوری بیشتر استفاده می‌کرد. پس از این خودرو یک شاسی‌بلند کوچک‌تر با نام GV70 نیز وارد میدان خواهد شد. این خودرو از همان معماری G70 جدید سود خواهد برد.

مشخصات

دانـــــلود

  • 52 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها