iranzamin22.ir


سلاح متحرک مک لارن که هم در جاده و هم در پیست خوش می‌درخشد هنوز به‌صورت رسمی معرفی نشده اما تست‌های نهایی آن تقریباً تمام شده و ما این شانس را داشته‌ایم تا نسخه تأیید شده آن را در پیست سیلورستون ملاقات کنیم. مک لارن سنا ۲۰۱۸ ماه آینده عرضه می‌شود.

مک‌لارن سنا
سنا کاربردی بودن برادر کوچک خود یعنی ۷۲۰S را با پرفورمنس و عملکرد وحشیانه‌ای ترکیب کرده است. پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری آشنای این کمپانی هم‌اکنون قدرت باورنکردنی ۷۸۹ اسب بخاری داشته و البته موضوع مهم‌تر اینکه وزن این خودروی فوق‌العاده تنها ۱۱۹۸ کیلوگرم است. نتیجه این ترکیب چیست؟! ثبت شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲٫۸ ثانیه‌ای و شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر ۶٫۸ ثانیه‌ای! چه رکوردهای فوق‌العاده‌ای! سقف سرعت مک لارن سنا برابر با ۳۴۰ کیلومتر در ساعت بوده و این خودرو در سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت نیروی رو به پایین (داون فورس) ۸۰۰ کیلوگرمی تولید می‌کند.

مک‌لارن سنا
زمانی که روی صندلی فیبر کربنی سنا بنشینید خود را در محیطی جذاب خواهید یافت. این صندلی به ۴ نقطه متصل است. کابین تجمل زیادی ندارد اما میدان دید آن عالی بوده و صدای پیشرانه ۸ سیلندر یاد شده حتی در حالت دور آرام نیز انسان را به وجد می‌آورد. شاید با اندکی نیش گاز و شنیدن صدای پیشرانه بی‌درنگ به فکر تخت گاز با سنا و هجوم به پیست بیفتید!

مک‌لارن سنا
به لطف گیربکس دوکلاچه مک لارن هیچ فن به خصوصی برای آتش کردن سنا لازم نیست. شما به سادگی دنده یک را با اشاره به پدال شیفتر پشت فرمان انتخاب کرده و پدال گاز را فشار می‌دهید.

مک‌لارن سنا
اما اینجاست که باید گفت سنا نیازمند رانندگی حرفه‌ای و هدفمند است. مک لارن این را ادعا می‌کند زیرا ترمزهای خودرو نسل جدید دیسک‌های سرامیک کربنی را با خود به همراه داشته و برای عملکرد کامل باید گرم شوند.

مک‌لارن سنا
زمانی که از پیت لین خارج می‌شوید سنا با انرژی دراماتیکی سرعت گرفته و پدال ترمز زیر پا سفت احساس می‌شود اما زمانی که در اولین پیچ آن را بفشارید متوجه عملکرد قوی‌اش خواهید شد.

مک‌لارن سنا
پس از اندکی آشنایی با شخصیت سنا نوبت به آزمایش این هیولا می‌رسد. سرعت خودرو در خط مستقیم وحشتناک بوده و تعویض دنده‌ها نیز تقریباً بی‌وقفه است و همین امر باعث می‌شود فقط به فکر افزایش سرعت باشید.

مک‌لارن سنا
اما دو جنبه از خودرو وجود دارند که باعث می‌شوند قدرت سنا را بیشتر از آنچه هست درک کنید. اولین نکته به زمانی مربوط می‌شود که پدال ترمز را بفشارید. دومین موضوع نیز گردش فرمان است. ما هرگز خودروی جاده‌ای با این میزان قدرت پدال ترمز را پیش از این نرانده بودیم. زمانی که در آستانه ورود به پیچ هستید پدال را به‌صورت سنگین بفشارید و علیرغم اینکه سرعت خودرو دیوانه‌وار کاهش می‌یابد، سنا تنها متوقف می‌شود، نه ادایی و نه اذیتی!

مک‌لارن سنا
مک لارن سنا نقاط تحسین بسیار زیادی دارد، از رفتار زیبای فرمان گرفته تا حس چابکی و پایداری شاسی اما این داون فورس پنهان است که یکی از فاکتورهای مهم این سوپر اسپورت بریتانیایی محسوب می‌شود.

مک‌لارن سنا
ما در دورهای بعدی حضور در پیست کمی به هیجان کار افزودیم و پدال ترمز را علیرغم اینکه نصف مغزمان می‌گفت آرام‌تر و نصف دیگر هم می‌گفت پدال گاز را فشار بده، دیرتر فشار دادیم. هرچند فشار وارده به سنا باورنکردنی بود اما چسبندگی بسیار بالا و لاستیک‌های پیرلی تروفئو R این خودرو باعث اطمینان خاطر و پایداری بیشتر خودرو می‌شد.

مک‌لارن سنا

در دور پایانی حضور در پیست سیلورستون کم‌کم احساس خستگی بر ما غلبه کرده و احساس کردیم که باید در پیت استراحت کنیم؛ اما بازهم وسوسه حمله دوباره به پیست ما را رها نمی‌کرد! این تجربه مختصری است که از رانندگی با مک لارن سنا ۲۰۱۸ به دست می‌آورید.

سنا خودروی بسیار شاخصی است و به زودی وارد خیابان‌ها می‌شود. خریداران خوش‌شانسی که خواهند توانست پشت فرمان این هیولا بنشینند به احتمال بسیار بسیار زیاد ناامید نخواهند شد زیرا سواری مک لارن سنا ۲۰۱۸ کاملاً هیجان‌انگیز است. اگرچه سنا رقبای قدرتمندی دارد اما این مک لارن تجربه‌ای را به شما می‌دهد که در کمتر خودرویی نظیر آن را پیدا خواهید کرد…

مشخصات مک لارن سنا جدید ۲۰۱۸

  • قیمت: ۷۵۰ هزار پوند
  • پیشرانه: ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی بنزینی
  • قدرت/گشتاور: ۷۸۹ اسب بخار/۸۰۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک، دیفرانسیل عقب
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۲٫۸ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۳۴۰ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: اعلام نشده

منبع: autoexpress

مشخصات

دانـــــلود

  • 94 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها