iranzamin22.ir

پرده‌برداری از پیشرانه هنسی ونوم F5

بدون دیدگاه


هنسی از هفته خودرویی مونتری برای رونمایی از پیشرانه‌ی ونوم F5 استفاده کرده است.


از آنجایی که این شرکت قبلاً گفته بود F5 تلاش خواهد داشت تا اولین خودروی جاده‌ای باشد که از سرعت ۴۸۲ کیلومتر در ساعت رد می‌شود بنابراین نیازمند پیشرانه‌ای حجیم با پرفورمنسی خارق‌العاده است. این دقیقاً همان چیزی است که می‌بینیم زیرا پیشرانه ۸ سیلندر ۷٫۶ لیتری توئین توربوی ونوم F5 قادر است بیش از ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۷۶۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند.


برای به دست آوردن ایده‌ای کلی بد نیست بدانید بوگاتی دیوو دارای پیشرانه ۱۶ سیلندر ۸ لیتری کواد توربویی است که قدرت ۱۴۷۹ اسب بخاری و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتون متری دارد. البته این خودرو ویژه سقف سرعت ۳۸۰ کیلومتر در ساعتی خواهد داشت.

اما به ونوم F5 بازگردیم که پیشرانه آن از بلوک آلومینیومی ساخته شده و دارای پوشش فولادی سیلندر و همچنین نسبت تراکم ۹٫۳ به ۱ است. پیشرانه مورد بحث همچنین دارای دو توربو شارژر با هدرزهایی از جنس فولاد ضدزنگ می‌باشد.


هنسی چیز زیادی درباره قلب آهنین ونوم F5 نگفته اما جان هنسی خاطرنشان ساخته شرکت از ثبت رکورد جدید در سال ۲۰۱۹ مطمئن است. این شرکت همچنین تأیید کرده از ۲۴ دستگاه موردنظر برای تولید ۱۵ دستگاه به فروش رفته است.


هنوز مشخص نیست که آیا این خودرو خواهد توانست به اهداف خود دست یابد یا خیر اما هنسی قبلاً گفته بود F5 تنها ۱۳۳۸ کیلوگرم وزن داشته و می‌تواند در کمتر از ۱۰ ثانیه از سکون به سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. همچنین گفته شده شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت ونوم F5 کمتر از ۳۰ ثانیه خواهد بود.

مشخصات

دانـــــلود

  • 89 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها