iranzamin22.ir


رنتک که یکی از مشهورترین تیونرهای دنیای خودرو محسوب می‌شود با مرسدس-ای ام جی GT R تیون شده خود رکوردی را در پیست نوربرگ رینگ ثبت کرده است. این خودرو طول ۲۰٫۸ کیلومتری پیست مشهور یاد شده را تنها در ۷ دقیقه و ۴ ثانیه طی نموده است.


این هیولا در آفلترباخ متولد شده و اگرچه به اندازه پورشه ۹۱۱ GT2 RS سریع نیست اما هنوز هم سریع‌ترین مرسدس جاده‌ای قانونی در نوربرگ رینگ محسوب می‌شود.


پشت فرمان این خودرو در جهنم سبز آندراس سیمونسن راننده مسابقات GT3 قرار داشته که البته با پیست نوربرگ رینگ هم کاملاً آشناست. این راننده سوئدی مجبور بوده از دیگر خودروهای حاضر در پیست دوری کرده تا با آن‌ها برخوردی نداشته باشد زیرا مرسدس یاد شده در مسیری اختصاصی و بسته شده اقدام به رکورد شکنی نکرده است.


رنتک از نتایج به دست آمده راضی نبوده زیرا به دنبال چندین راه‌حل فنی هوشمندانه به منظور آزاد کردن پتانسیل‌های بیشتر GT R می‌باشد. این تیونر بازهم به نوربرگ رینگ بازخواهد گشت زیرا معتقد است هنوز هم می‌توان در جهنم سبز چند ثانیه‌ای سریع‌تر بود.

خودروی مورد بحث دارای ترمزهای ارتقا یافته، سیستم تعلیق جدید و لاستیک‌های نیمه چسبان میشلین کاپ ۲ ZP است. البته برخی تغییرات نیز در ظاهر خودرو صورت گرفته است.

اما مهم‌ترین تغییر در بخش پیشرانه اعمال شده جایی که قلب آهنین ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو دارای توربوهای بزرگ‌تر، سوپاپ‌های سفارشی، ECU ارتقا یافته و فیلتر هوای جدید می‌باشد. نتیجه این تغییرات ایجاد قدرت ۸۲۵ اسب بخاری و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متری است که از طریق یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه ارتقا یافته به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 56 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها