iranzamin22.ir


همه‌ی جنگ‌ها در پیست رخ نمی‌دهند!

جنگ دور و دراز خودروهای عضلانی به هجدهمین سال از قرن بیست و یکم کشیده شده اما خب این بار درباره اسب بخار، گشتاور و عملکرد بهتر در پیست صحبت نمی‌کنیم بلکه بحث ما مربوط به قیمت است. یک خودروساز می‌تواند سریع‌ترین، تواناترین و پرفورمنس ترین خودروی کلاس را بسازد اما اگر رقیب آن چند هزار دلاری ارزان‌تر باشد هیچ‌کسی اقدام به خرید بهترین خودروی اسپورت جهان نخواهد کرد. به همین دلیل است که قیمت شورولت کامارو و فورد موستانگ قابل مقایسه می‌باشد.

این دو خودرو یک گروه از مشتریان را هدف قرار داده‌اند و چند صد دلار اضافه یا کمتر می‌تواند خریداران بالقوه را به سمت رقیب هل دهد. البته این در صورتی است که خریداران وفاداری زیادی به برندهای یاد شده نداشته باشند. قیمت موستانگ مدل سال ۲۰۱۹ اندکی افزایش یافته درحالی‌که قیمت شورولت کامارو کاهش را نشان می‌دهد.


خریداران موستانگ اکوبوست ۲۰۱۹ بزرگ‌ترین افزایش قیمت را شاهد خواهند بود. قیمت پایه مدل ابتدایی موستانگ افزایش ۲۷۵ دلاری را نشان می‌دهد. قیمت این خودرو هم‌اکنون از ۲۷۱۱۵ دلار آغاز می‌شود. البته فورد ۹۵ دلار بیشتر برای هزینه تحویل خواسته و آن‌هم برابر با ۹۹۵ دلار است بنابراین قیمت موستانگ اکوبوست در واقع ۳۷۰ دلار افزایش یافته است. قیمت مدل اکوبوست پریمیوم نیز از ۳۱۷۶۰ به ۳۲۱۳۰ دلار رسیده است.


هنوز تغییری در قیمت مدل‌های GT و بولیت مشاهده نمی‌شود. البته این دو خودرو نیز ۹۵ دلار افزایش قیمت برای هزینه تحویل را تجربه کرده‌اند؛ اما موضوع جالب اینکه موستانگ های ۲۰۱۹ ماه پیش وارد نمایندگی‌های فروش شده‌اند و افزایش قیمت ماهانه در فروش‌های این شرکت عجیب به نظر می‌رسد.


اما کامارو مدل ۲۰۱۹ کاهش قیمت را تجربه کرده است. مدل پایه کامارو ۱LS دارای پیشرانه ۲ لیتری توربو بوده و ۹۰۵ دلار ارزان‌تر از قبل می‌باشد. قیمت این خودرو که پاییز سال جاری عرضه خواهد شد از ۲۷۴۹۰ دلار آغاز می‌شود. برخی تریم های کامارو تا ۳ هزار دلار کاهش قیمت را نیز دارند. اگر شما هزینه تحویل را به قیمت موستانگ اضافه کنید کامارو ۱۲۲۰ دلار ارزان‌تر خواهد بود.


این تفاوت قیمتی قابل‌توجهی است. اگرچه فاصله قیمتی یاد شده باعث تأثیر روی وفاداری خریداران دوآتشه نخواهد شد اما می‌تواند ذهنیت افرادی را روی برندی خاص تعصب ندارند تغییر دهد.

ظاهراً این اسب بخار نیست که قواعد بازی را تعیین می‌کند بلکه پول است که به افراد می‌گوید کدام خودرو را بخرند.

مشخصات

دانـــــلود

  • 64 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها