iranzamin22.ir


در بازار خودروی جهانی و به‌ویژه بازار ایالات‌متحده رقابت سختی بین خودروسازان لوکس در جریان است و هرکدام سعی دارند سهم بیشتری از این بازار رقابتی را به خود اختصاص دهند. در بخش خودروهای لوکس بازار ایالات‌متحده بیشترین رقابت میان برندهای آلمانی، ژاپنی و آمریکایی وجود دارد و هرکدام سهم قابل‌توجهی از این بازار را در اختیار دارند. حال در این مطلب قصد داریم پرفروش‌ترین برندهای لوکس در بازار ایالات‌متحده طی شش‌ماههٔ نخست سال جاری را معرفی کنیم.

۱۰- ولوو

فروش: ۴۷,۶۲۲ دستگاه

برند سوئدی ولوو با تغییراتی کلی که در سبد محصولات خود ایجاد کرده توانسته فروش خود را تا حد زیادی افزایش دهد. فروش این شرکت در شش‌ماههٔ نخست سال جاری در ایالات‌متحده نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز رشد چشمگیر ۳۹ درصدی را تجربه کرده است.

۹- لینکلن

فروش: ۵۰,۲۶۹ دستگاه

لینکلن به‌عنوان برند لوکس فورد اخیراً محصولات قابل‌توجهی را به بازار عرضه کرده و قصد دارد بیش‌ازپیش خود را در بین برندهای لوکس مطرح کند اما بااین‌حال فروش آن در نیمهٔ اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰٫۷ درصد کاهش داشته و به همین دلیل ولوو بسیار به آن نزدیک شده و ممکن است تا پایان امسال جایگاه لینکلن را تصاحب کند.

۸- اینفینیتی

فروش: ۷۲,۱۷۰ دستگاه

برند لوکس نیسان یعنی اینفینیتی با اختلاف بسیار جزئی کمتر از ۵۰۰ دستگاه نسبت به آکورا، در جایگاه هشتمین برند لوکس پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است. فروش اینفینیتی هم طی شش‌ماههٔ نخست امسال نسبت به سال قبل نزدیک به ۹ درصد کاهش داشته است.

۷- آکورا

فروش: ۷۲,۶۵۳ دستگاه

هم‌وطن اینفینیتی یعنی آکورا که برند لوکس هوندا محسوب می‌شود با اختلافی در حدود تنها ۵۰۰ دستگاه عنوان دومین برند لوکس ژاپنی پرفروش بازار ایالات‌متحده را به خود اختصاص داده است. البته در نیمهٔ اول امسال فروش آکورا هم مانند اینفینیتی نسبت به قبل کاهش داشته اما این کاهش کمتر بوده و حدود ۳ درصد است.

۶- کادیلاک

فروش: ۷۵,۹۴۹ دستگاه

کادیلاک که طی چند سال اخیر در بازار ایالات‌متحده همواره با کاهش فروش مواجه بوده است، طی شش‌ماههٔ نخست سال جاری توانسته فروش خود را افزایش دهد. در این مدت فروش کادیلاک در ایالات‌متحده با بیش از ۵ درصد افزایش به نزدیک ۷۶ هزار دستگاه رسیده است.

۵- آئودی

فروش: ۱۰۷,۹۴۲ دستگاه

فروش آئودی از سال ۲۰۰۹ در ایالات‌متحده همواره افزایش یافته و سال گذشته رکورد بیشترین فروش را در این کشور به ثبت رساند. فروش این برند لوکس آلمانی در نیمهٔ نخست سال جاری هم ۴٫۸ درصد افزایش داشته و با اختلافی کمتر از دو هزار دستگاه نسبت به بیوک در جایگاه پنجمین برند پرفروش بازار ایالات‌متحده قرار گرفته است.

۴- بیوک

فروش: ۱۰۹,۶۹۵ دستگاه

دومین برند لوکس جنرال موتورز یعنی بیوک، چهارمین خودروساز لوکس پرفروش در بازار ایالات‌متحده محسوب می‌شود. طی نیمه اول سال جاری فروش این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته و تنها ۶۲۰ دستگاه کاهش داشته که برابر با ۰٫۵ درصد است.

۳- لکسس

فروش: ۱۳۴,۹۹۴ دستگاه

لکسس که پرفروش‌ترین برند لوکس ژاپنی در بازار ایالات‌متحده محسوب می‌شود، در بین تمامی برندهای لوکس، از لحاظ فروش جایگاه سوم را در اختیار دارد. فروش این شرکت طی شش‌ماههٔ نخست امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی جزئی برابر با ۰٫۸ درصد داشته است.

۲- ب‌ام‌و

فروش: ۱۵۳,۳۸۶ دستگاه

فروش ب‌ام‌و طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در بازار ایالات‌متحده کاهش داشته است اما در نیمهٔ نخست امسال این برند آلمانی افزایش ۲٫۹ درصدی را در فروش خود تجربه کرده و همچنان عنوان دومین برند لوکس پرفروش بازار ایالات‌متحده را در اختیار دارد.

۱- مرسدس بنز

فروش: ۱۷۵,۷۵۸ دستگاه

همانند آئودی، فروش مرسدس بنز هم از سال ۲۰۰۹ در ایالات‌متحده همواره افزایش داشته است اما این شرکت در شش‌ماههٔ نخست سال جاری با کاهشی ۳٫۷ درصدی در فروش خود مواجه شده است. البته این کاهش فروش آن‌قدر نیست که جایگاه مرسدس بنز به‌عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس بازار ایالات‌متحده را به خطر بیندازد.

 

در جدول زیر نیز می‌توانید آمار فروش تمامی برندهای لوکس در ایالات‌متحده را طی شش‌ماههٔ نخست سال ۲۰۱۸ به همراه میزان کاهش یا افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل مشاهده کنید.

 

رتبه

برند

فروش

کاهش/افزایش

۱ مرسدس بنز ۱۷۵,۷۵۸ دستگاه ۳٫۷ درصد کاهش
۲ ب‌ام‌و ۱۵۳,۳۸۶ دستگاه ۲٫۹ درصد افزایش
۳ لکسس ۱۳۴,۹۹۴ دستگاه ۰٫۸ درصد افزایش
۴ بیوک ۱۰۹,۶۹۵ دستگاه ۰٫۵ درصد کاهش
۵ آئودی ۱۰۷,۹۴۲ دستگاه ۴٫۸ درصد افزایش
۶ کادیلاک ۷۵,۹۴۹ دستگاه ۵٫۳ درصد افزایش
۷ آکورا ۷۲,۶۵۳ دستگاه ۲٫۹ درصد کاهش
۸ اینفینیتی ۷۲,۱۷۰ دستگاه ۸٫۸ درصد کاهش
۹ لینکلن ۵۰,۲۶۹ دستگاه ۱۰٫۷ درصد کاهش
۱۰ ولوو ۴۷,۶۲۲ دستگاه ۳۹٫۶ درصد افزایش
۱۱ لندروور ۴۴,۷۷۹ دستگاه ۲۴٫۹ درصد افزایش
۱۲ پورشه ۲۹,۴۲۱ دستگاه ۸٫۴ درصد افزایش
۱۳ جگوار ۱۴,۷۸۷ دستگاه ۲۸٫۴ درصد کاهش
۱۴ آلفارومئو ۱۲,۲۶۵ دستگاه ۲۲۹٫۷ درصد افزایش
۱۵ جنسیس ۷,۲۶۲ دستگاه ۲۶٫۷ درصد کاهش
۱۶ مازراتی ۵,۴۱۳ دستگاه ۱۹٫۴ درصد کاهش

 

مشخصات

دانـــــلود

  • 60 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها