iranzamin22.ir


این روزها تقریباً در همهٔ کشورهای دنیا خودروهای کراس‌اوور بسیار محبوب و پرفروش شده‌اند. به همین دلیل اکثر خودروسازان دنیا کراس‌اوورهای مختلفی را در کلاس‌های گوناگون تولید می‌کند؛ اما در این بازار شلوغ و بسیار رقابتی، کدام کراس‌اوورها بیشترین فروش را دارند؟ برای دریافتن پاسخ این سؤال تصمیم داریم طی سری مطالبی پرفروش‌ترین کراس‌اوورها در نیمهٔ اول سال جاری را در ایالات‌متحده و اروپا معرفی کنیم. در هر قسمت از این مطالب پنج کراس‌اوور پرفروش در هر کلاس در بازارهای اروپا و آمریکا معرفی می‌شوند. اولین قسمت از این سری مطالب به معرفی پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت اختصاص دارد.

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت بازار ایالات‌متحده در نیمهٔ اول سال ۲۰۱۸

۵- تویوتا C-HR

فروش: ۲۶,۲۳۹ دستگاه

تویوتا C-HR حدود یک سال است که در بازار ایالات‌متحده عرضه شده و در همین یک سال توانسته به فروش مناسبی دست پیدا کند. این خودرو در شش‌ماههٔ نخست امسال با فروش ۲۶,۲۳۹ دستگاه به پنجمین کراس‌اوور ساب‌کامپکت پرفروش در ایالات‌متحده تبدیل شده است.

۴- هوندا HR-V

فروش: ۴۵,۵۵۵ دستگاه

رقیب همیشگی تویوتا یعنی هوندا در بخش کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت هم با مدل HR-V حضور دارد. این خودرو اما با فروشی نزدیک به دو برابر بیشتر از C-HR، در جایگاه چهارمین کراس‌اوور ساب‌کامپکت پرفروش در ایالات‌متحده قرار گرفته است.

۳- شورلت ترکس

فروش: ۴۶,۹۸۹ دستگاه

شورلت با مدل ترکس در بازار داخلی خود در بخش کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت موفق به کسب جایگاه سوم فروش شده است. این خودرو که در اروپا هم با نام اوپل موکا عرضه می‌شود، با اختلافی در حدود هزار دستگاه، بالاتر از هوندا HR-V قرار گرفته است.

۲- کیا سول

فروش ۵۰,۰۳۲ دستگاه

کیا سول که استایل جعبه‌ای شکل و نامتعارفی دارد، به‌طور عجیبی در ایالات‌متحده محبوب و پرفروش است به‌گونه‌ای که در نیمهٔ اول امسال با ثبت فروش ۵۰,۰۳۲ دستگاه با اختلافی جزئی در جایگاه دوم پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت در ایالات‌متحده قرار گرفته است.

۱- جیپ رنگید

فروش: ۵۰,۴۳۹ دستگاه

و اما عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور ساب‌کامپکت بازار ایالات‌متحده در نیمهٔ اول امسال در اختیار جیپ رنگید است. این خودرو که پلت‌فرم مشترکی با فیات ۵۰۰X دارد، با اختلاف تنها چهارصد دستگاه نسبت به کیا سول در جایگاه نخست قرار گرفته است.

پرفروش‌ترین کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت بازار اروپا در پنج ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸

۵- تویوتا C-HR

فروش: ۵۷,۵۹۲ دستگاه

جالب است که تویوتا C-HR در بازار اروپا هم رتبهٔ پنجم پرفروش‌ترین کراس‌اوور ساب‌کامپکت را در اختیار دارد. البته فروش این خودرو در اروپا طی پنج ماه ابتدایی امسال بیش از دو برابر فروش شش‌ماههٔ آن در ایالات‌متحده بوده است.

۴- اوپل موکا

فروش: ۶۱,۸۷۰ دستگاه

موکا که همزاد اروپایی شورلت ترکس است، در اروپا هم فروش بالایی دارد. این خودرو که یادگار دوران مالکیت جنرال موتورز بر اوپل است هنوز هم پرفروش‌ترین کراس‌اوور اوپل بوده و از کراس‌اوورهای جدید این شرکت یعنی کراسلند و گرندلند که از تکنولوژی گروه پژو-سیتروئن استفاده می‌کنند فروش بیشتری دارد.

۳- داچیا داستر

فروش: ۷۸,۹۶۱ دستگاه

داستر که محصول برند اقتصادی گروه رنو-نیسان یعنی داچیا است، سومین کراس‌اوور ساب‌کامپکت پرفروش در اروپا محسوب می‌شود. این ماشین به لطف قیمت ارزان، سادگی و هزینه‌های نگهداری پایین توانسته به این فروش دست پیدا کند.

۲- پژو ۲۰۰۸

فروش: ۸۱,۴۵۴ دستگاه

کراس‌اوور سالخوردهٔ پژو ۲۰۰۸ هنوز هم خودروی پرفروشی است به‌گونه‌ای که طی پنج ماه ابتدایی امسال در جایگاه دومین کراس‌اوور ساب‌کامپکت پرفروش در اروپا قرار گرفته است. البته عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور پژو در اختیار مدل بزرگ‌تر و جدیدتر ۳۰۰۸ است.

۱- رنو کپچر

فروش: ۹۴,۳۰۵ دستگاه

عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور ساب‌کامپکت اروپا نیز در اختیار یک کراس‌اوور فرانسوی یعنی رنو کپچر قرار دارد. البته کپچر هم مانند پژو ۲۰۰۸ هم‌اکنون کمی سالخورده شده است اما بااین‌حال هنوز هم توانسته محبوبیت خود را در این بخش بسیار رقابتی حفظ نماید.

مشخصات

دانـــــلود

  • 82 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها