iranzamin22.ir

گرامیداشت ۳۰ سالگی آکورا NSX محبوب

بدون دیدگاه


آکورا NSX در نمایشگاه خودروی شیکاگو ۲۰۱۹ بخش مهمی از تاریخچه‌ی اسپورت خود را جشن می‌گیرد زیرا امسال سی‌امین سالگرد معرفی کانسپت NS-X در نمایشگاه شیکاگوی سال ۱۹۸۹ می‌باشد. به منظور گرامیداشت این موضوع آکورا ویدئوی نوستالژیک و تصاویری جذاب از اسکچ های طراحی اولیه‌ی این خودرو را به همراه مراسم رونمایی و اولین تست اصحاب رسانه در لاگونا سکا را منتشر کرده است.


معاون رئیس آکورا گفته است:

تا قبل از NSX همه فکر می‌کردند عملکرد یک خودروی سوپر اسپورت با بهای بالا، کابینی راحت و قابلیت رانندگی روزمره همراه است اما NSX این تصورات را برهم زد و شوکی به وجود آورد که هنوز هم اثرات آن را امروز می‌توان احساس کرد.


کانسپت NS-X نهم فوریه ۱۹۸۹ در دریک هتل شیکاگو معرفی شد اما خب اصل پروژه در ژانویه‌ی ۱۹۸۴ و زمانی که این خودروساز کار خود روی ساخت محصول اسپورت دیفرانسیل جلو و پیشرانه وسط را آغاز کرد استارت خورد. این پروژه با مراحل اولیه تأسیس برند آکورا همزمان بود. توسعه‌ی این خودروی پرفورمنس نهایتاً به یک خودروی پیشرانه وسط و دیفرانسیل عقب رسید که نقش محصول معنوی و الهام‌بخش هوندا و برند لوکس جدیدش را بازی می‌کرد.

اگرچه کانسپت NS-X کاملاً شبیه خودرویی تولید است اما در واقع از نظر تناسبات کلی و فاصله بین محورها کوتاه‌تر است. دلیل این کار هم طراحی OHV تکی پیشرانه بود که نهایتاً به آرایش OHV دوتایی به همراه VTEC در نسخه‌ی نهایی رسید.

آیرتون سنای اسطوره‌ای نیز پروتوتایپ NS-X را در فوریه سال ۱۹۸۹ راند و گفت که احساس می‌کند این خودرو شکننده است. این جمله از چنین شخصیت مشهوری باعث شد مهندسان تأکید بیشتری روی استحکام بهتر چنین خودروی اسپورتی داشته باشند. این تلاش‌ها شامل تست خودرو در نوربرگ رینگ و تولید شاسی با ۵۰ درصد استحکام بیشتر بود.

تیم آمریکایی هوندا نام NSX را که مخفف خودروی اسپورت تجربی و جدید است انتخاب نمود. مهندسان شرکت نیز نام NS-X را مخفف خودروی اسپورت جدید اعلام کردند. البته آن‌ها گفتند حرف X یک سمبل ریاضی برای ارزشی ناشناخته است. واکنش‌ها به این کانسپت به حدی مثبت بود که کمپانی تصمیم گرفت نام سه‌حرفی موردبحث را حفظ کند.

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 7 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها