iranzamin22.ir


سورپرایز تویوتا برای نمایشگاه خودروی شیکاگو ۲۰۱۹ خودروی راو ۴ نسخه TRD آفرود ۲۰۲۰ است که نسخه‌ای خشن و باابهت تر از این شاسی‌بلند جمع‌وجور و محبوب می‌باشد.


راو ۴ نسخه TRD آفرود به سیستم تعلیق آفرودی مجهز شده که در طراحی و ساخت آن از تیم مسابقه‌ای رالی راو ۴ الهام گرفته شده است. این خودرو به سیستم هدایت گشتاور دینامیک، لاستیک‌های سفارشی فالکن، رینگ‌های ۱۸ اینچی سبک‌وزن TRD با طراح مشکی مات و ویژگی‌های متمایز بدنه و کابین مجهز شده است.


خودروی موردبحث که در پاییز سال جاری میلادی عرضه خواهد شد بر پایه‌ی نسخه‌ی گرید ساخته شده اما به لطف بازنگری‌های صورت گرفته در سیستم تعلیق، رینگ‌ها و لاستیک‌ها از توانایی‌های آفرود بیشتری برخوردار است.


بنا به گفته‌ی تویوتا، سیستم تعلیق TRD آفرود برای بهبود کنترل بدنه و ایزوله‌ی بهتر خودرو در عبور از مسیرهای سرسخت و البته خیابان‌های پر از دست‌انداز طراحی شده است. این موضوع به لطف فنرهای پیچشی منحصربه‌فردی صورت گرفته که با تمرکز روی آفرود ساخته شده‌اند. شوک‌های ضربه‌گیر نیز دارای فنرهای داخلی جدیدی هستند که کنترل راننده روی خودرو را افزایش می‌دهند. در هنگام عبور از دست‌اندازها و چاله‌های بزرگ هم بدنه‌ی خودرو حرکات محدودتری دارد.


سیستم هدایت گشتاور استاندارد راو ۴ نسخه TRD آفرود می‌تواند تا ۵۰ درصد گشتاور را به چرخ‌های عقب و به چرخ راست یا چپ انتقال دهد. نتیجه‌ی این کار بهبود هندلینگ در جاده و خارج از آن است. همچنین زمانی که نیازی به استفاده از سیستم چهار چرخ محرک نباشد این سیستم نیرو را تنها به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند تا مصرف سوخت بهینه شود.


همچنین یک سیستم انتخاب چندمسیره استاندارد وجود دارد که راننده با استفاده از آن باعث بهبود کشش می‌شود. این سیستم دارای حالت‌های شن و ماسه، صخره و گل‌وبرف می‌باشد. در زمان آفرود هم صفحه‌نمایش چندکاره‌ی خودرو داده‌های گشتاور و کنترل لغزندگی را نشان خواهد داد.


از دیگر ویژگی‌های استاندارد راو ۴ نسخه TRD آفرود می‌توان به دستیار شروع به حرکت در سربالایی، کنترل تریلر و کنترل حرکت خودرو در سرپایینی اشاره کرد.


پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری ۲۰۳ اسب بخاری این شاسی‌بلند با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ترکیب شده است. راننده هم می‌تواند از بین حالت‌های رانندگی اسپورت، نرمال و اکو یکی را انتخاب کند. جدیدترین محصول تویوتا می‌تواند ظرفیت بکسل ۱۵۸۷ کیلوگرمی داشته باشد.


برسیم به بحث طراحی و ویژگی‌های متمایز بدنه که به لطف بچه گلگیرهای بزرگ، سپر گیراتر و طراحی متمایز جلوپنجره، مه شکن‌های LED و ریل‌های سقف جدید می‌توان راو ۴ نسخه TRD آفرود را تشخیص داد. این خودرو با ترکیب رنگ‌های خاکستری متالیک و سقف یخی هم عرضه می‌شود.


در کابین هم دوخت‌ها و تریم قرمز، پشت‌سری‌ها با نشان TRD و کف‌پوش‌های سفارشی این بخش به چشم می‌خورند.

مشخصات

دانـــــلود

  • 13 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها