iranzamin22.ir


رکوردشکنی‌های هوندا سیویک تایپ R تمامی ندارد و جدیدترین رکورد این خودرو در پیست استوریل پرتغال ثبت شده است.


این خودرو با رانندگی تیاگو مونتیرو توانسته یک دور پیست یاد شده را در ۲ دقیقه و ۱٫۸۴ ثانیه طی کند و رکورد سریع‌ترین خودروی دیفرانسیل جلو را به خود اختصاص دهد.


این پیست ۴٫۲ کیلومتری دارای دو پیچ تند، یک شیکن سخت و خط مستقیم طولانی بوده و رانندگان باید مهارت بالایی در حرکت با سرعت بالا و البته عبور از پیچ داشته باشند.


مونتیرو که درباره رکوردشکنی خود صحبت می‌کرد گفته است:

ما با هدف شکستن رکورد کنونی که توسط نسل قبلی سیویک تایپ R ثبت شده بود وارد میدان شدیم اما هرگز چیزی تضمین نشده است. برای رانندگی در استوریل باید اعتمادبه‌نفس فوق‌العاده‌ای داشته باشید و سیویک تایپ R جدید بسیار قدرتمند، نرم و مطمئن نشان داده است. ما رکورد قبلی را شکستیم.

این راننده مسابقه‌ای ادامه می‌دهد:

تایپ R بسیار پایدار بوده و کارایی ترمز بسیار خوبی داشته و پیشرانه شگفت‌انگیز آن به گونه‌ای است که انگار در حال راندن خودرویی مسابقه‌ای هستید. با این خودرو به آسانی می‌توانید جاده‌ای بودن سیویک را فراموش کنید.


رکورد جدید سیویک تایپ R در استوریل چهارمین رکوردشکنی هوندا در سال جاری بوده است. تایپ R قبلاً در سیلورستون، اسپا فرانکوشمپس و هانگارورینگ رکوردهای جدیدی ثبت کرده است.


پیست استوریل بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۶ میزبان گرندپری پرتقال بوده و در آخرین مسابقه شاهد ایجاد فضایی برای مطرح شدن ژاک ویلناو بودیم. این راننده با استعداد توانست میشائیل شوماخر نامدارترین راننده فرمول ۱ را در شرایطی که بسیاری فکر می‌کردند غیرممکن است پشت سر بگذارد.

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 113 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها