iranzamin22.ir


به لطف جنگ تجاری کلید خورده بین آمریکا و چین قیمت محصولات تسلا در این کشور آسیایی بیش از ۲۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.


وال‌استریت ژورنال می‌گوید اندکی پس از اینکه آمریکا تعرفه‌هایی را روی کالاهایی با ارزش ۳۴ میلیارد دلار وضع کرد قیمت محصولات تسلا در وب‌سایت این خودروساز حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است. بدین ترتیب محصولات ساخت آمریکای تسلا در چین بسیار گران‌تر می‌شوند.


تسلا مدل X هم‌اکنون قیمتی معادل ۱۴۰۱۰۰ دلار دارد که بسیار بیشتر از قیمت ۱۱۷۱۰۰ دلار قبلی این خودرو می‌باشد. تسلا مدل S نیز ۱۲۸۴۰۰ دلار قیمت خورده که حدود ۲۱ هزار دلار گران‌تر از قیمت هفته پیش این خودرو می‌باشد.


در پاسخ به وضع تعرفه ۲۵ درصدی آمریکا روی کالاهایی به ارزش ۳۴ میلیارد دلار، چین این ابرقدرت آسیایی نیز تعرفه خودروهای الکتریکی وارداتی از آمریکا را از ۱۵ به ۴۰ درصد رسانده است.

مدیر اجرایی تسلا آقای ایلان ماسک این هفته با مقامات چینی دیدار داشت و قرارداد احداث سومین گیگافاکتوری خود را در شانگهای چین امضا کرد.


اگر این تعرفه‌ها در بلندمدت این‌گونه باقی بمانند تسلا برنامه‌های خود برای ساخت تأسیسات تولید خودرو در چین را شتاب می‌بخشد تا هزینه‌های تولید خود را به شدت کاهش دهد. ماسک سال پیش گفته بود که در سه سال آینده اقدام به ساخت تأسیسات تولید خودرو در چین خواهد کرد. با برنامه‌های ابتدایی تسلا، کارخانه تولید خودرو در چین از دو سال آینده با تولید ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو اقدام به تغذیه بازار این کشور و بازارهای اطراف خواهد کرد.


تمرکز اولیه تأسیسات تولید تسلا در چین روی ارائه مدل ۳ و کراس اوور جدید مدل Y خواهد بود اما اقدام به تولید مدل S و X نیز خواهد کرد.

مشخصات

دانـــــلود

  • 73 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها