iranzamin22.ir


از گنجه‌ی مرموز بخش تحقیق و توسعه‌ی پورشه خودروهای پیش‌تولیدی زیادی به بیرون آمده‌اند و این پروتوتایپ ها باعث شکل‌گیری برخی از نمادین‌ترین خودروهای دنیا شده‌اند.


این خودروساز آلمانی تصمیم گرفته ۵ نمونه از این پروتوتایپ ها را به ما معرفی کند. کار با پورشه ۹۸۴ آغاز می‌شود که یک رودستر جمع‌وجور، سبک‌وزن و آئرودینامیک می‌باشد.


این خودرو تنها ۸۸۰ کیلوگرم وزن داشته و از پیشرانه‌ای ۱۳۵ اسب بخاری و حداکثر سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعتی سود می‌برده است. هدف این خودرو رسیدن به مشخصات رانندگی دینامیک و مقاومت کم در برابر هوا بوده و البته تمرکز زیادی روی استفاده از پیشرانه‌ی قوی‌تر وجود نداشته است.


اما خودرویی که بر پایه‌ی اولین نسل پورشه کاین شکل گرفته نسخه‌ی کابریوی این شاسی‌بلند است. این خودرو دارای رول بار تارگاست که پورشه آن را ویژگی متمایز طراحی کاین می‌خواند و البته دو نمونه از آن با طراحی متفاوت در بخش عقب تولید کرده است.


واضح است که پورشه کاین کابریو هرگز به خط تولید راه نیافت. پورشه ۹۱۱ کررا ۳٫۲ رودستر ۱۹۸۷ نیز سرنوشتی مشابه کاین کابریو داشته است. این خودرو از طراحی تک‌نفره‌ی روباز سود برده و دارای پوشش پلاستیکی برای کاکپیت بوده است.


از طرف دیگر پورشه پانامریکانا را داریم که در سال ۱۹۸۹ و به عنوان هدیه‌ای برای فری پورشه ساخته شده است. طراحی این خودرو در عرض چند ماه تکمیل شده و دارای سقف زیپی بوده که در صندوق جای می‌گرفت. این نسخه‌ی پیش‌تولیدی دارای قدرت ۲۵۰ اسبی و حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعتی بوده است.


اما متمایزترین پروتوتایپ از نظر پورشه یک خودروی بسیار مخصوص است که اساساً راه را برای تولید یکی از افسانه‌ای‌ترین محصولات تاریخ این برند باز کرد. این خودرو دارای قوای محرکه‌ی پلاگین هیبریدی بوده و در سال ۲۰۱۲ به برخی خبرنگاران نمایش داده شد. برای دیدن این خودرو حتماً ویدئو را تماشا بفرمایید.

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 23 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها