iranzamin22.ir


همه‌ی ما انتظار داشتیم مک لارن در فصل جدید مسابقات فرمول ۱ عملکرد بهتری در مقایسه با سال پیش داشته باشد اما عملکرد آن‌ها تا به اینجای فصل ناامید کننده بوده است.


روی کاغذ اوضاع قطعاً خوب به نظر می‌رسد. در این چند سال اخیر مک لارن یکی از بهترین شاسی‌های مسابقات را داشته و علیرغم اینکه قوای محرکه هوندا دردسرهای فراوانی برای مک لارن ایجاد کرده بود اما خودروهای بریتانیایی‌ها در پیست‌هایی با داون فورس بالا عملکرد خوبی داشتند.


بنابراین فکر می‌کردیم که پس از کنار گذاشتن پیشرانه‌های هوندا و استفاده از قلب‌های تپنده رنو، خودروهای مک لارن در حد ردبول یا حداقل نزدیک آن باشند. متأسفانه پس از ۹ مسابقه مک لارن تنها ۴۴ امتیاز داشته و در رتبه ششم و پشت سر هاس و رنو جای گرفته است.

خب سؤال اینجاست که چه اتفاقی افتاده است؟ خب اتو اسپورت می‌گوید قوانین جدید باعث شده‌اند ترکیب مک لارن-رنو داون فورس خود را از دست بدهد. زاک براون مدیر تیم نیز همین موضوع را گفته است.


براون می‌گوید:

ما همان میزان داون فورس سال پیش را در مسابقات امسال نداریم بنابراین فهمیدیم که نقطه‌ضعف خودروی سال جاری ما چیست. آیا ما بهترین شاسی سال قبل را داشتیم؟ نه، قطعاً نه. آیا ما یک بهتری شاسی را آماده کرده بودیم؟ فکر می‌کنم به خاطر متغیرهای متفاوتی که وجود داشته به‌سختی می‌توان یک پاسخ قاطع را داد اما می‌دانیم که امسال داون فورس کمتری در مقایسه با سال پیش داریم.


اگرچه براون امیدوار است تیمش در آینده برای پیروزی بجنگد اما به نظر ما این موضوع به این زودی‌ها رخ نخواهد داد. براون خاطرنشان می‌سازد:

واقع‌بینانه باید گفت حل این مشکل زمان می‌برد بنابراین فکر می‌کنیم هنوز چند سالی با آن فاصله داریم. من نمی‌دانم که این زمان چقدر خواهد بود، ۲ سال یا ۱۰ سال اما نمی‌خواهم هیچ‌گونه پیش‌بینی‌ای داشته باشم.


به همین خاطر تیم براون هنوز رتبه چهارم را به رقبا داده است. در حال حاضر آن‌ها ۱۸ امتیاز کمتر از رنو داشته که یک فاصله‌ی قابل‌توجه است. البته رقبای مک لارن نیز به دنبال عملکرد بهتری در ادامه فصل بوده بنابراین رسیدن به رقبا اصلاً آسان نخواهد بود.

مشخصات

دانـــــلود

  • 90 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها