iranzamin22.ir


امروز را با تماشای یک مسابقه درگ جذاب بین خودروهای اسپورت و سبک‌وزن آغاز می‌کنیم. در این ویدئو شما می‌توانید مسابقه‌ی آلفارومئو ۴C را با دو رقیب نام‌آشنا تماشا کنید. یکی از رقبای این خودروی ایتالیایی نسل جدید ب‌ام‌و M2 کامپتیشن است که شاید گران‌تر از ۴C باشد اما از نظر شتاب و سرعت کاملاً قابل‌مقایسه باهم هستند. برای ایجاد هیجان بیشتر سومین رقیب هم وارد میدان می‌شود که آن‌هم لوتوس اگزیج ۳۵۰ اسپورت می‌باشد.


پیش از شروع این مسابقه درگ، دو مدل پایه از M2 در برابر برادر کامپتیشن خود قرار می‌گیرند. M2 آبی‌رنگ به گیربکس ۶ سرعته دستی مجهز بوده و نسخه‌ی مشکی‌رنگ هم از گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه سود می‌برد. در اولین مسابقه می‌بینیم که M2 دستی بهترین شروع را داشته اما مدل کامپتیشن سریعاً بر دو برادر خود چیره شده و پیروزی را به دست می‌آورد. دومین مسابقه هم شروع شده و در آن M2 دستی استارت خیلی خوبی از خود نشان نمی‌دهد. همان‌گونه که انتظار داریم، M2 کامپتیشن بدون زحمت خاصی برنده می‌شود و مدل مجهز به گیربکس اتوماتیک هم در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.


اما درگ اصلی بین سه خودرویی است که در ابتدا ذکر نمودیم. با شتاب گیری مشابه بین این خودروها، به سختی می‌توان برنده را حدس زد. در اولین مسابقه آلفارومئو شتاب گیری فوق‌العاده‌ای داشته و برتری خود را تا خط پایان حفظ می‌کند. لوتوس استارت بسیار خوبی داشته اما در اواسط مسابقه قافیه را به رقیب ایتالیایی خود می‌بازد. با اینکه M2 کامپتیشن با پیشرانه‌ای ۴۰۵ اسبی پرقدرت‌ترین خودروی این مسابقه است اما خب نمی‌توان برتری قدرت خود را به دیگران دیکته کند.

درگ نهایی واقعاً اهمیت نسبت قدرت به وزن را نشان می‌دهد. با اینکه آلفارومئو ۴C کمترین قدرت یعنی ۲۳۷ اسب بخار را دارد اما وزن آن تنها ۱۱۱۸ کیلوگرم است. این خودرو کمی سبک‌تر از اگزیج بوده اما فاصله‌ی وزنی آن با ب‌ام‌و قابل‌توجه است. آلفارومئو ۲ سیلندر کمتر دارد اما برتری آن در این رقابت کاملاً واضح است.


خودروهای سبک در اکثر اوقات محصولاتی سریع هستند.

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 16 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها