iranzamin22.ir

ترام میت ۵ کپی چینی مزدا CX-4

بدون دیدگاهشما را با ترام میت ۵ آشنا می‌کنیم، یک کراس اوور جمع‌وجور که قطعاً نامش نشان می‌دهد خودرویی ساخت چین است. این خودرو در طراحی خود کپی کاری از مزدا CX-4 را در دستور کار خود قرار داده است.


اما موضوع اصلی اینکه ترام کار کاملی انجام داده و طراحی کلی، کاپوت، گلگیرها، خط شانه، شیشه جلو، خط سقف، چراغ‌ها، خیزهای جانبی و حتی آینه‌های جانبی رگه‌های مزدا را نشان می‌دهند.


شایان ذکر است مزدا CX-4 تنها در بازار چین عرضه می‌شود. بهای این خودرو از ۱۴۰۸۰۰ یوان آغاز شده و به ۲۱۵۸۰۰ یوان می‌رسد. دو پیشرانه ۲ لیتری ۱۵۸ اسبی و ۲٫۵ لیتری ۱۹۲ اسب بخاری برای این خودرو ارائه شده‌اند. کراس اوور CX-4 توسط جوینت ونچر فاو-مزدا ساخته می‌شود.


اگر بخواهیم از نظر ابعاد این دو خودرو را مقایسه کنیم باید گفت طول/عرض/ارتفاع مزدا به ترتیب برابر با ۴۶۳۳/۱۸۴۰/۱۵۳۵ میلی‌متر و فاصله بین محوری آن ۲۷۰۰ میلی‌متر است درحالی‌که این تناسبات در ترام میت ۵ برابر با ۴۶۸۰/۱۸۶۸/۱۶۲۵ میلی‌متر و فاصله بین محوری نیز ۲۷۲۰ میلی‌متر می‌باشد.

ترام از یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو با قدرت ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۱۵ نیوتون متر استفاده خواهد کرد. بد نیست بدانید ترام زیربرند زوتی چین بوده که آن را نیز با کپی مشهور از پورشه ماکان می‌شناسیم. زوتی نمی‌تواند عادت خود را کنار بگذارد زیرا اخیراً نیز روی کپی رنجروور کار کرده است.


حداقل ترام بخش پایینی سپر را بهبود بخشیده است. مزدا از این نظر خیلی جالب نبوده و به نظر می‌رسد خروجی‌های اگزوز آن اصلاً خوب نیست. شاید مزدا هم در این بخش از ترام کپی کند!

مشخصات

دانـــــلود

  • 57 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها