iranzamin22.ir


رکوردشکنی در پیست مشهور نوربرگ رینگ از نظر دپارتمان‌های بازاریابی خودروسازان یک اولویت مهم است.


هر شرکتی که یک کلاس جدید کشف می‌کند درصدد است عنوان سریع‌ترین خودروی آن بخش در نوربرگ رینگ را به خود اختصاص دهد!

اما گاهی اوقات بازاریابان از واژه‌های مخصوص به خود استفاده می‌کنند و شاید در نگاه اول نتوان آن‌ها را خیلی توجیه کرد.


برای مثال مرسدس-ای‌ام‌جی را در نظر بگیرید. آن‌ها دوست ندارند که GT چهار درب کوپه را یک سدان در نظر بگیرید. جدای از اینکه خودروی یاد شده از نظر فنی یک لیفت بک ۵ درب است، مرسدس درصدد یافتن کلاسی جدید برای AMG GT 63 S 4Matic+ است تا با آن بتواند رکوردشکنی در نوربرگ رینگ را اعلام نماید.

خب مرسدس چه‌کاری انجام داده است؟ آن‌ها می‌گویند خودروی یاد شده سریع‌ترین خودروی چهارنفره‌ی تولیدی در نوربرگ رینگ می‌باشد!


توجه داشته باشید که مرسدس از واژه‌ی سدان چهار درب به خاطر عدم تطابق با استانداردهای بازاریابی استفاده نکرده است. البته این شرکت واژه‌ی چهار درب کوپه را نیز بکار نبرده که آن‌هم کمی عجیب است.

مرسدس ادعا می‌کند AMG GT 63 S 4Matic+ سریع‌ترین خودروی تولیدی چهارنفره‌ای است که سریع‌ترین زمان طی یک دور پیست نوربرگ رینگ را به نام خود ثبت نموده است.


مرسدس در بیانیه‌ی خود از واژه‌ی fully-fledged است کرده که احتمالاً اشاره‌ی آن به جگوار XE SV پروجکت ۸ تولید محدود بوده است. محصول جگوار تنها به تعداد ۳۰۰ دستگاه تولید شده درحالی‌که تولید GT 4 تنها به تقاضای بازار بستگی دارد.

هیچ‌کدام از این حقه‌های بازاریابی نمی‌توانند حقیقت فوق‌العاده بودن محصول مرسدس و ای‌ام‌جی را زیر سؤال ببرند. این خودرو یک دور پیست را در زمان ۷ دقیقه و ۲۵٫۴۱ ثانیه طی کرده است.

به این ترتیب محصول مرسدس کمی سریع‌تر از مرسدس-ای‌ام‌جی SLS بلک سریز و تقریباً برابر با فراری انزو و لامبورگینی آونتادور LP 700-4 می‌باشد. البته جگوار XE SV Project 8 با رکورد ۷ دقیقه و ۲۱٫۲۳ ثانیه سریع‌تر از AMG GT 63 S 4Matic+ عمل کرده است.

[دانلود ویدئو]

مشخصات

دانـــــلود

  • 36 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها