iranzamin22.ir


اگرچه ب‌ام‌و مشغول معرفی سری ۷ فیس لیفت در دیترویت است اما این خودروساز در چین اقدام به معرفی نسخه‌ای سفارشی از سدان پرچم‌دار خود با نام بلک فایر ادیشن کرده است. البته این خودرو بر پایه‌ی نسخه‌ی قبل از فیس لیفت بنا شده است.


سری ۷ بلک فایر ادیشن تنها به تعداد ۱۵۰ دستگاه تولید خواهد شد و از طرح تیره‌رنگ با عناصر براق روی جلوپنجره سود برده است. رینگ‌های ۲۰ اینچی سری ۷ سفارشی نیز طرح دو رنگ داشته و کالیپرهای ترمز نیز رنگ آبی به خود گرفته‌اند.


کابین نیز ظاهر مخوفی داشته و ترکیبی از تریم های مشکی و قرمز می‌باشد. نشان بلک فایر ادیشن نیز روی داشبورد و در بخش سرنشین جلو دیده می‌شود. سیستم صوتی باورز اند ویلکینز به همراه نورپردازی کابین از دیگر ویژگی‌های این خودروی لوکس می‌باشند.


نیازی به گفتن نیست که این خودرو از تجهیزات زیادی سود می‌برد. صفحه لمسی ۱۰٫۲۵ اینچی با عملکرد جداسازی صفحه، هدآپ دیسپلی رنگی، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم پارک خودکار و… باعث ایجاد فضای دلپذیری در کابین شده‌اند.

این خودروی سفارشی و تولید محدود بر پایه‌ی نسخه‌ی ۷۴۰Li xDrive ساخته شده و بنابراین دارای پیشرانه‌ی ۳ لیتری بنزینی با قدرت ۳۲۶ اسب بخاری و گشتاور ۴۵۰ نیوتون متری بوده و در عرض ۵٫۶ ثانیه از سکون به تندی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.


هنوز قیمت این خودرو مشخص نشده اما قطعاً بهای آن بالاتر از مدل استاندارد با قیمت ۱۵۷۸۷۲ دلاری در چین خواهد بود.


ایسنا: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مورد پراید با بیان اینکه قیمت تمام شده این خودرو از قیمت فروش آن بالاتر است، قیمت کارخانه‌ای هر دستگاه از این خودرو را ۲۰۰۰ دلار اعلام کرد.


محمدرضا سروش با بیان کلیاتی از صنعت خودرو گفت: صنعت خودرو کشور به‌‌رغم تمام محدودیت‌ها توانسته سالانه ۱٫۶ میلیون دستگاه خودرو تولید کند که نشان‌دهنده پتانسیل صنعتی بالای کشور در این صنعت، توان بالای قطعه‌سازی و مدیریت زنجیره تامین است که در طول زمان برای کشور ایجاد شده است. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا سپس افزود: در حال حاضر صنعت خودرو ظرفیت تولید حدود ۲ میلیون دستگاه را دارد. توانایی تولید قطعات و مونتاژ خودرو نشان از دانش و ظرفیت صنعتی بالای کشور است که البته ضعف به‌روز نبودن محصولات نیز وجود دارد.


سروش با بیان اینکه رشد صنعت خودرو مدیون تصویب قانون خودرو در سال ۱۳۷۲ است و توسعه صنعت خودرو عمدتا در زمانی که مالکیت متعلق به دولت بود پایه‌‌گذاری شده است، چرا که از زمانی‌که مالکیت به بخش غیردولتی واگذار شد، توسعه صنعت فراموش و مدیران آن بیشتر به فکر توزیع سود سهام بوده‌اند. وی شرط موفقیت پایدار در صنعت را سرمایه‌‌گذاری برای توسعه دانست و گفت: اگر در شرکتی توسعه صورت نگیرد، سود پایداری حاصل نخواهد شد. قرار بود واگذاری شرکت‌ها ذیل اصل ۴۴ سبب شکوفایی اقتصادی شود و با وجود انتقال مالکیت، مدیریت انسجام پیدا نکرد و سبب خروج منابع از شرکت‌ها شد.

Saipa 111
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با یادآوری اینکه سایپا براساس گزارش‌ها تا قبل از سال ۱۳۹۰ حدود ۳ هزار میلیارد‌تومان سود توزیع کرده است، گفت: این میزان توزیع سود، بدون سرمایه‌گذاری برای محصولات آتی، روند ناخوشایندی را برای شرکت ترسیم کرده است. وی ادامه داد: هرگاه درآمدهای نفتی و ارزی کشور خوب بوده، روی واردات خودرو تاثیر داشته و واردات به خوبی انجام شده است و هر زمان که محدودیت منابع داشتیم به صنعت خودرو توجه بیشتری شده است.

  • واکنش وزیر صنعت به اعتراض برخی خریداران خودرو


ایسنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به اعتراض روز گذشته برخی خریداران خودرو در مقابل این وزارتخانه تاکید کرد که خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند. روز گذشته برخی خریداران خودروهای داخلی در اعتراض به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتراض کردند که این موضوع واکنش رضا رحمانی وزیر صمت را به دنبال داشت. طبق اعلام این وزارتخانه، رحمانی در این زمینه اعلام کرد:

وزیر صمت در کنار مردم و مطالبه‌گر حقوق مردم از خودروسازان است. در جلسات روزهای اخیر به جد از مدیران دو خودروساز بزرگ خواسته که براساس قراردادها روند تحویل خودروها تسریع شود. قراردادهای قطعی مشمول افزایش قیمت نمی‌شود.


دنیای‌اقتصاد: اعلام قیمت‌های جدید محصولات پرتیراژ خودروسازان هم نتوانست طی هفته‌جاری بازار را از رکود و خاموشی نجات دهد. هر چند برخی از دست اندرکاران بازار تاکید می‌کردند که با تعیین تکلیف محصولات کمتر از ۴۵ میلیون تومان، بازار خودرو نیز تحرکی از خود نشان خواهد داد اما طی هفته جاری بازار خودرو بدون تاثیر پذیری از این اتفاق به روند ملال آور خود ادامه داد.

vaam-khodro-cartoon
در این بین برخی از دست اندرکاران بازار خودرو معتقدند که هنوز زود است تا تاثیر نحوه قیمت‌گذاری جدید در بازار مشاهده شود چرا که شوک آزاد‌سازی قیمت‌ها که مرتبا از سوی مسوولان صنعتی کشورمورد تکذیب قرار می‌گرفت پابرجاست. در این زمینه سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو تهران به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید که حداقل یک زمان ۲ تا ۳ هفته‌ای نیاز است تا تاثیر قیمت‌های جدید در بازار احساس شود. این مقام صنفی تاکید کرد: البته تاثیر‌گذاری قیمت‌ها مشروط به عرضه خودرو از سوی شرکت‌های تولید‌کننده به بازار است؛ زیرا تا زمانی که عرضه‌ای به بازار صورت نگیرد، اعلام قیمت‌های جدید نمی‌تواند تاثیری روی وضعیت بازار داشته باشد.

اما از دیگر عواملی که این روزها رکود بازار را تشدید کرده است، خروج دلالان و واسطه‌گران از این بازار است. با توجه به شرایط حاکم بر بازار و همچنین اعلام قیمت‌های جدید دیگر بازار خودرو برای سرمایه‌های سرگردان چندان جذابیت ندارد. سرمایه‌های سرگردان که پیش از این به دنبال استفاده و کسب سود از فاصله قیمتی بازار و کارخانه بودند در شرایط فعلی که این امکان برای آنها وجود ندارد به تدریج راه خروج از بازار را در پیش گرفته‌اند. در این زمینه دست اندرکاران زنجیره خودروسازی کشور هم تاکید می‌کردند که با آزاد‌سازی یا افزایش قیمت‌ها راه برای ورود دلالان به این بازار بسته خواهد شد و آنها دیگر انگیزه‌ای برای حضور نخواهند داشت.

اما بازار خودروهای وارداتی نیز با توجه به ممنوعیت ورود خودرو به کشور در همان مسیری است که بازار داخلی‌ها حرکت می‌کند. هر چند خبر ترخیص ۱۳ هزار خودروی معطل مانده در گمرک تا حدودی شیب قیمتی را در این بازار نزولی کرد، اما همین اتفاق هم اکنون سبب شده تا رکود در بازار تشدید شود و معدود خریداران هم منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند و از ورود به بازار در شرایط فعلی منصرف شده‌اند. در این زمینه یک دست اندرکار بازار محصولات وارداتی عنوان می‌کند که با توجه به ثبات نسبی بازار ارز، این خریدار است که تا حدودی قیمت‌ها را تعیین می‌کند.

  • افت قیمت ۲۰۰۸ و سراتو


حال به بازار خودرو برویم و ببینیم قیمت‌ها چه تغییراتی داشته‌اند. سایپا این هفته مجدداً قیمت‌های خانواده پراید را افزایش داده است. البته طبق اظهارات فعالان بازار، پراید ۱۱۱ در حال‌حاضر، بدون تغییر و با همان قیمت ۳۸ میلیون تومان در بازار موجود است. این در شرایطی است که دیگر محصول خانواده پراید یعنی مدل ۱۳۱، با رشد کم ۲۰۰ هزار تومانی ۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار قیمت خورد. از بازار تیبای صندوق‌دار و تیبا ۲ هم خبر می‌رسد این خودروها به ترتیب با قیمت ۴۱ و ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود. ساینا نیز در هفته‌ای که گذشت یک میلیون تومان افت قیمت را تجربه کرد و به قیمت ۴۶ میلیون تومان رسید.


در خانواده پژو، مدل ۲۰۷ اتومات در حال‌حاضر با کاهش ۳ میلیون تومانی به قیمت ۱۰۹ میلیون تومان در بازار رسیده است. همین خودرو با گیربکس معمولی با قیمت ۹۰ میلیون تومان در اختیار خریداران قرار دارد. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۵ طی هفته‌ای که گذشت با کاهش نسبی قیمت مواجه بودند. پژو ۲۰۶ تیپ ۲، افت یک میلیون تومانی و تیپ ۵ این خودرو افت ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده است و به ترتیب با قیمت‌های ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۷۱ میلیون تومان موجود است. مدل صندوق‌دار این خودرو نیز در بازار، ۷۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پژو ۴۰۵ هم که در دو مدل GLX و SLX در بازار حضور دارد به ترتیب ۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قابل خریداری است. حال به سراغ محصولات رنو در بازار می‌رویم. ساندرو استپ‌وی اتومات که در میان محصولات رنو پر طرفدار است، به نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است و در حال حاضر با قیمت ۱۲۹ میلیون تومان از سوی فروشندگان در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. با این حال ساندرو استپ وی همچنان گران‌ترین محصول تولید داخل خانواده رنو محسوب می‌شود.

ساندرو استپ وی
بعد از آن ساندرو اتومات با قیمت ۱۱۷ میلیون در بازار موجود است. ساندرو اتومات بعد از مدل استپ‌وی این خودرو در جایگاه دوم به لحاظ قیمتی قرار دارد. ساندرو استپ وی و ساندرو با گیربکس معمولی، در حال حاضر با قیمت ۱۰۸ و ۱۰۱ میلیون تومان قابل خریداری هستند. تندر اتومات این هفته افت ۳ میلیون تومانی را تجربه کرد و در حال حاضر با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان در بازار موجود است. تندر E۲ در حال‌حاضر ۸۴ میلیون تومان قیمت دارد که به نسبت هفته گذشته افت ۳ میلیون تومانی را تجربه کرده است. پارس‌تندر نیز در حال حاضر با قیمت ۸۸ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

نسل دوم کیا سراتو
سمند EF۷ طی هفته‌ای که گذشت، افت ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده و از قیمت ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، به ۶۱ میلیون تومان رسیده است. در بین محصولات مونتاژی دو خودروساز بزرگ کشور یعنی کیا سراتو و پژو ۲۰۰۸، سراتو در حال حاضر با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان در بازار موجود است. این خودرو به نسبت هفته گذشته، افت ۳ میلیون تومانی را به خود دیده است. قیمت پژو ۲۰۰۸ همچنان در سراشیبی قرار دارد. این خودروی مونتاژِی ایران خودرو به نسبت هفته گذشته ۵ میلیون دیگر از قیمت خود را از دست داد و در حال حاضر با قیمت ۲۲۵ میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود.

  • بازار منتظر ترخیص خودروهای گمرکی


سری هم به بازار خودروهای وارداتی بزنیم؛ طی هفته گذشته قیمت بیشتر وارداتی‌ها در بازار یا بدون تغییر باقی ماند یا تغییر اندکی به خود دید. این تغییرات قیمتی همان طور که اشاره شد ناشی از روند ثابت نرخ ارز و همچنین انتشار خبر ترخیص ۱۳ هزارخودروی معطل مانده در گمرک بود. با این شرایط سوناتا هیبرید بدون تغییر قیمتی، ۵۷۰ میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه شده است. در شرایطی که سوناتا هیبرید بدون تغییر بود، سانتافه کاهش ۱۰ میلیون تومانی را تجربه کرده و طی هفته‌ای که گذشت، ۵۳۰ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. توسان هم مانند سانتافه افت ۱۰ میلیونی را تجربه کرد و با قیمت ۴۸۰ میلیون تومان در بازار موجود است. النترا نیز در مسیر کاهشی قرار گرفت و در حال حاضر با قیمت ۳۴۰ میلیون تومان در بازار موجود است که این قیمت نشان‌دهنده افت ۵ میلیون تومانی به نسبت هفته گذشته است. در خانواده کیا هم سورنتو به نسبت هفته گذشته تغییر قیمتی نداشته است. این خودرو در حال حاضر با قیمت ۶۱۰ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار دارد. فروشندگان، اسپورتیج را به قیمت هفته گذشته و با قیمت ۵۰۰ میلیون تومان عرضه کرده‌اند.

واردات خودرو
سراتو بدون تغییر در حال حاضر با قیمت ۳۷۰ میلیون تومان داد و ستد می‌شود. اپتیما هم‌اکنون ۵۴۵ میلیون تومان از سوی فروشندگان قیمت خورده است. تویوتا RAV۴ نیز ۶۸۵ میلیون تومان در بازار قیمت دارد. لکسوس NX افت ۲۰ میلیونی را تجربه کرد. این خودرو در حال حاضر یک میلیارد تومان قابل خریداری است. میتسوبیشی ASX و تالیسمان راه RAV۴ را طی کرده و بدون تغییر قیمت این هفته را سپری کرده‌اند. میتسوبیشی ASX هم با قیمت ۴۲۰ میلیون تومان دادوستد می‌شود. تالیسمان با قیمت ۶۰۵ میلیون تومان قابل خریداری است و نیسان جوک نیز در این هفته ۵ میلیون تومان از قیمت خود را از دست داد و در حال حاضر با قیمت ۳۳۰ میلیون تومان در بازار موجود است.


فصل جدید گرندتور از هجدهم ژانویه توسط شبکه آمازون پرایم پخش خواهد شد اما طرفداران تاپ گیر هم باید منتظر فصل جدید این برنامه باشند. اخیراً هم تیزر جدیدی از این فصل تاپ گیر منتشر شده است.


بیست و ششمین فصل تاپ گیر که آخرین حضور مت لبلانک خواهد بود پذیرای طیف متنوعی از خودروها همچون فیات پاندا کراس، پورشه پانامرا، رولزرویس فانتوم و پورشه ۹۱۱ GT3 RS بوده است. در این کلیپ همچنین می‌بینیم که مسابقه‌ای بین بنتلی کانتیننتال GT جدید و خودروی مسابقه‌ای بنتلی اسپید ۸ متعلق به اوایل قرن ۲۱ برگزار می‌شود.


همچون تیزرها و فصل‌های قبلی، جدیدترین فصل تاپ گیر با ماجراجویی‌های دیگری هم همراه خواهد بود که از جمله ی آن‌ها می‌توان به تست خودروهای لوکس گوناگون اشاره کرد. البته به نظر می‌رسد جنگ خودروهای ارزان‌قیمت نیز در فصل جدید تاپ گیر برقرار خواهد بود.


فصل جدید این برنامه به زودی روی آنتن خواهد رفت اما فعلاً تاریخ دقیق آن منتشر نشده است. صرف‌نظر از زمان پخش، در این فصل شاهد آخرین فصل لبلانک خواهیم بود. او گفته بود حضور در تاپ گیر هیجان بسیار زیادی داشته اما سفرهای زیاد آن باعث شده از خانواده و دوستان دور باشد.

اگرچه لبلانک یک سلبریتی شناخته شده است اما جایگزین‌های او پدی مک گینس کمدین و بازیکن اسبق کریکت اندرو فلینتاف هستند. این تنها تغییر تاپ گیر نیست زیرا روی رید نیز برنامه را ترک خواهد کرد اما در بخش جانبی این برنامه همچنان حضور خواهد داشت.

[دانلود ویدئو]


حالا که تمامی خبرگزاری‌ها درباره‌ی رونمایی از نسل جدید تویوتا سوپرا در دیترویت ۲۰۱۹ سخن می‌گویند، طراح مشهور دنیای خودرو یعنی X-Tomi هم فرصت را مغتنم شمرده و رندری مجازی از نسخه‌ی روباز این خودرو را منتشر کرده است. اگرچه این ایده کمی دیوانه‌وار به نظر می‌رسد اما به یاد داشته باشید که نسل‌های سوم و چهارم این خودرو با پانل سقف جداشدنی هم در دسترس بوده است. همچنین تویوتا اذعان کرده که به تولید چنین نسخه‌ای از سوپرا A90 فکر کرده است.


حدود سه هفته پیش بود که مهندس ارشد سوپرا آقای تتسویا تادا درباره‌ی احتمال تولید سوپرا کانورتیبل سخن گفته بود. اگرچه تصمیم تولید چنین خودرویی گرفته نشده اما تادا گفته است: “البته ما احتمال تولید چنین خودرویی را در نظر می‌گیریم.”


البته تولید چنین خودرویی توجیه‌پذیر است چراکه پنجمین نسل تویوتا سوپرا قرابت‌های زیادی با نسل جدید ب ام و Z4 رودستر دارد بنابراین تولید نسخه‌ی روباز سوپرا خیلی سخت نخواهد بود.


اگرچه تویوتا چند سال پیش کانسپت روباز FT-86 را رونمایی کرد اما خبری از تولید ۸۶ کانورتیبل نشد و به این ترتیب این خودروساز خودرویی روباز در آمریکا عرضه نمی‌کند؛ اما معرفی سوپرا با سقف تاشدنی مشابه Z4 می‌تواند بازار محدودی را در آمریکا به خود اختصاص دهد. البته باید گفت بازوی لوکس تویوتا یعنی لکسس هم خودروی کانورتیبل را در آمریکا عرضه نمی‌کند هرچند احتمال ورود LC کانورتیبل کانسپت به خط تولید وجود دارد.


اگر تویوتا سوپرای روباز وارد خط تولید شود قیمت بالاتری در مقایسه با نسخه‌ی سقف ثابت خود خواهد داشت. به عنوان یادآوری باید گفت سوپرا ۳٫۰ استاندارد قیمت پایه‌ی ۴۹۹۹۰ دلاری دارد اما می‌توان نسخه‌ی ۳٫۰ پریمیوم را با قیمت ۵۳۹۹۰ و یا نسخه‌ی لانچ ادیشن را با قیمت ۵۵۲۵۰ دلاری خریداری کرد. قبلاً تولید نسخه‌ی داغ‌تر سوپرا GRMN هم تأیید شده که قطعاً قیمت بالاتری خواهد داشت.


دنیای اقتصاد: بعد از مصوبه هیات دولت مبنی بر ترخیص خودروهای وارداتی، در شرایطی وزارت صنعت، معدن و تجارت مشغول تهیه دستورالعمل اجرایی در این زمینه است که بانک مرکزی با بند یک این مصوبه مخالفت کرده است.


هیات دولت ۹ دی ماه با هدف تعیین تکلیف خودروهای وارداتی مانده در گمرک تصویب کرد که «ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری-صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی دارند؛ بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع است. همچنین همه ثبت سفارش‌های قبلی خودرو (اعم از بانکی و غیربانکی) لغو می‌شود.» دولت اما به این بند از مصوبه خود تبصره‌ای نیز اضافه کرده است با این مضمون که «خودروهایی که تا تاریخ ابلاغ این تصویب نامه دارای قبض انبار بوده و با رویه بانکی تامین ارز شده‌اند با پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز دریافتی به نرخ سامانه سنا در روز ترخیص با ثبت سفارش بانکی قابل ترخیص هستند حال آنکه هر نوع تخصیص ارز جدید برای این ثبت سفارش‌ها ممنوع است.»

این مصوبه هیات دولت که در اصل به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، بانک مرکزی و ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی مورد تایید قرار گرفته هم اکنون با مخالفت بانک مرکزی روبه‌روست. البته بانک مرکزی تنها با بند یک این مصوبه که همان ثبت سفارش برای واردات بدون انتقال ارز و تنها با اظهار منشأ ارز به بانک مرکزی بود، مخالف است و با ۶ بند دیگر مشکلی ندارد.

اما در بند ۷ مصوبه هیات دولت تاکید شده که ضوابط ورود و ترخیص خودروهای موضوع این تصویب نامه و دستورالعمل اجرایی آن در چارچوب قوانین مربوط، ظرف یک هفته توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شود. این مصوبه مربوط به ۹ دی است حال آنکه وزارت صنعت مقید بوده تا ۱۶ دی ماه دستورالعمل اجرایی آن را ابلاغ کند. به این ترتیب در شرایطی دستورالعمل ترخیص خودروهای در گمرک مانده هنوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ نشده که گفته می‌شود یکی از دلایل تاخیر در تهیه این مصوبه، ابهام درباره خودروهایی است که بدون انتقال ارز خریداری و وارد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور شده‌اند. موضوعی که به نظر می‌رسد قبل از تصویب نامه هیات دولت باید از سوی بانک مرکزی مورد بررسی قرار می‌گرفت نه اینکه بعد از تصویب، این بانک ابهامات خود را مطرح و مانع از ابلاغ دستورالعمل شود. مدت‌هاست که مشتریان خودروهای وارداتی که از سال گذشته اقدام به پیش خرید محصولات مورد نظر خود کرده‌اند چشم انتظار تصمیم دولت برای ترخیص محصولات مانده در گمرک هستند حال آنکه تصمیم‌گیری در این زمینه هر بار با مانعی برخورد می‌کند. این بار اما سد بانک مرکزی مانع از ترخیص این خودروها شده است. البته مخالفت بانک مرکزی با واردات بدون انتقال ارز بیراه نیست چرا که این بانک به‌عنوان سیاست‌گذار ارزی کشور، باید از محل تامین ارز مطلع باشد.


مخالفت بانک مرکزی نیز هم اکنون با ترخیص خودروهای وارداتی است که بعد از ۱۶ مرداد ۹۷ وارد گمرکات کشور شده‌اند یعنی تاریخی که ثبت سفارش و واردات خودرو با توجه به اعمال تحریم‌های بین‌المللی و همچنین مدیریت ارزی کشور ممنوع اعلام شده بود. بانک مرکزی معتقد است که منشأ ارز خودروهایی که بعد از ۱۶ مرداد وارد کشور شده به نوعی نامشخص است برای همین امکان ورود این خودروها نیست. حال این سوال مطرح است که چگونه با وجود ممنوعیت ثبت سفارش و واردات، بعد از تاریخ ۱۶ مرداد که ثبت سفارش‌های قبلی نیز با تاریخ انقضا همراه شدند، خودرو وارد گمرکات کشور شده است. در این زمینه یکی از مدیران گمرک به «دنیای اقتصاد» می‌گوید که طبق روال عادی، وارد‌کنندگان کالا می‌توانند کالاهای خود را پیش از ثبت سفارش وارد گمرکات و انبارهای مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی کنند و در این زمینه نیز محدودیتی ندارند.

طبق اظهارات این مدیر گمرک به نظر می‌رسد که برخی از وارد‌کنندگان با وجود توقف ثبت سفارش و واردات خودرو باز هم اقدام به ورود خودرو به کشور کرده‌اند تا بلکه با اتفاقی یا تصمیم‌گیری جدیدی در دولت، بتوانند خودروهای خارجی را وارد کشور کنند. این رویه سال‌های ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی در زمان دولت احمدی نژاد را یادآوری می‌کند زمانی که دولت ورود این خودروها را ممنوع اعلام کرده بود حال آنکه هزاران خودروی ممنوعه در گمرکات کشور در انتظار مجوز ورود بودند. این انتظار خیلی طولانی نشد چرا که بالاخره دولت وقت، یک‌شبه مجوز ورود تمامی خودروهای یاد شده را صادر کرد؛ اما در دولت دوازدهم نیز همراه با اعمال تحریم‌های هسته‌ای سیاست ارزی کشور تغییر جهت داد به‌طوری‌که اواخر خرداد ماه سال جاری واردات بیش از ۱۳۳۰ قلم کالا از جمله خودرو به کشور ممنوع اعلام شد، این در حالی است که حدود ۱۲۰ میلیون دلار ارز دولتی در ۳ ماه نخست سال برای واردات خودرو تخصیص داده شد اما بعد از ممنوعیت واردات، عملاً قسمت مهمی از خودروهای واردشده به گمرک امکان ترخیص پیدا نکرد. با فراز و نشیبی که بعد از اعمال تحریم‌ها در مقررات ارزی و همچنین واردات خودرو به کشور روی داد، این بار نیز برخی وارد‌کنندگان در انتظار معجزه‌ای دیگر بودند و نسبت به ورود خودرو به گمرکات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اقدام کردند. در مورد تعداد این خودروها یک منبع آگاه در گمرکات کشور به «دنیای اقتصاد» گفت که بیشتر خودروهای دپو شده در گمرکات، مربوط به قبل از ۱۶ مرداد است و خودروهایی که بانک مرکزی با ترخیص آنها مخالفت کرده تعداد کمی را به خود اختصاص داده است.

  • دلایل مخالفت بانک مرکزی

بعد از اعلام موضع عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی در مخالفت با واردات خودروهای مذکور روز گذشته برخی از رسانه‌ها به دلایل مخالفت همتی در این زمینه پرداختند. در این خصوص خبرگزاری «ایرنا» در تحلیلی عنوان کرد که از اسفندماه پارسال دولت واردات کالا به شیوه «بدون انتقال ارز» را ممنوع کرده بود بنابراین این دسته از واردکنندگان چگونه با وجود این ممنوعیت تامین ارز کرده‌اند. این خبرگزاری ابهام دیگری هم مطرح کرده و آن اینکه اگر ارز مورد نظر از صادرکنندگان تامین شده، طبق مصوبه دولت از بیستم فروردین ماه صادرکنندگان ملزم بوده‌اند که ارز صادراتی خود را در سامانه نیما عرضه کرده و به واردکننده بفروشند. اگر هم ارز مورد نیاز از منابع دیگری تامین شده، باید مشخص شود که ارز مورد استفاده از محل پولشویی و جرائم سازمان یافته نبوده است و از این رو روشن شدن منشأ ارز برای سیاست‌گذاران ارزی کشور ضروری به نظر می‌رسد.

«ایرنا» همچنین تاکید کرده که سیاست‌های ارزی کشور از نیمه مردادماه تغییر کرد و از این رو اگر قرار باشد همه خودروهای وارد شده بدون ضوابط مشخص به یکباره وارد کشور شوند، از آنجا که ترخیص خودروهایی که از محل ارز متقاضی تامین ارز شده‌اند، نیاز به پرداخت مابه التفاوت به نرخ روز از سامانه سنا به بانک دارد، می‌تواند فشار تقاضا بر بازار ارز را تشدید کرده و بر نرخ‌ها در بازار اثر بگذارد. از این رو به نظر می‌رسد در تهیه دستورالعمل مبنی بر اجرای مصوبه دولت باید شرایطی در نظر گرفته شود که هم خودروهای وارداتی تعیین تکلیف شوند، هم تقاضای ارزی بر بازار فشار نیاورد و هم منشأ ارز تهیه شده برای سیاست‌گذار ارزی یعنی بانک مرکزی روشن باشد.

معرفی رسمی مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر

بدون دیدگاه


۶۰۰LT اسپایدر پنجمین خودروی مک لارن است که نام لانگ تیل را به همراه داشته و از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۳٫۸ لیتری توئین توربو با قدرت ۶۰۰ اسب بخار و گشتاور ۶۲۰ نیوتون متر سود می‌برد. نسبت قدرت به وزن این خودرو ۴۶۳ اسب بخار به ازای هر تن می‌باشد.


شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این سوپرکار روباز تنها ۲٫۸ ثانیه بوده و البته برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت هم به ۲٫۹ ثانیه زمان نیاز دارد. حداکثر سرعت آن نیز ۳۲۴ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. از نظر شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت، ۶۰۰LT اسپایدر تنها دودهم ثانیه کندتر از مدل کوپه با رکورد ۸٫۴ ثانیه می‌باشد.


قیمت این خودرو در آمریکا از ۲۵۶۵۰۰ دلار آغاز می‌شود درحالی‌که مشتریان بریتانیایی باید ۲۰۱۵۰۰ پوند برای خریدش پرداخت کنند. قیمت مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر در آلمان، اتریش و ایتالیا نیز به ترتیب برابر با ۲۵۰ هزار یورو، ۲۵۶۵۰۰ یورو و ۲۵۵ هزار یورو می‌باشد.


مایک فلوویت مدیرعامل این خودروساز بریتانیایی می‌گوید:

مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر یک بعد دیگر به هیجان بهترین خودرو در خانواده‌ی سری اسپورت ما اضافه کرده و درعین‌حال هیچ‌کدام از شاخصه‌های لانگ تیل را از دست نداده است.

او ادامه می‌دهد:

استفاده از مزیت کامل شاسی فیبر کربنی مونوسل II باعث شده که مطمئن شویم این خودرو توانایی‌های دینامیکی و پرفورمنس برابر با برادر کوپه را داراست. این خودرو تنها ۵۰ کیلوگرم سنگین‌تر از نسخه کوپه بوده و هیچ نیازی به استحکام ساختاری بیشتر نبوده است. علاوه بر وزن کمتر در مقایسه با رقبا ما همچنین مکان خاص اگزوز موجود در مدل کوپه را نیز حفظ کرده‌ایم و من مفتخرم اعلام کنم که صدا و ظاهر ۶۰۰LT اسپایدر حتی با بسته بودن سقف نیز عالی است.


درست همانند مدل کوپه، نسخه‌ی اسپایدر نیز سبک‌تر از مدلی است که بر پایه‌ی آن ساخته شده و وزن آن حدود ۱۰۰ کیلوگرم کمتر از نسخه‌ی استاندارد ۵۷۰S اسپایدر می‌باشد؛ اما به لطف شاسی فیبر کربنی مونوسل II، مدل اسپایدر ۶۰۰LT استحکام ساختاری مدل کوپه را حفظ کرده و نیازی به استحکام بیشتر نبوده است. وزن این خودرو تنها ۵۰ کیلوگرم بیشتر از نسخه‌ی کوپه است.


در کل این خودرو ۱۲۹۷ کیلوگرم وزن دارد که حداقل ۸۰ کیلوگرم کمتر از همه‌ی رقبای مستقیمش می‌باشد.


سقف تاشدنی خودرو را می‌توان تا سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت باز و بسته کرد. همچنین منحرف کننده‌ی باد را نیز می‌توان به‌صورت مستقل فعال کرد که این امر باعث کاهش مزاحمت باد می‌شود.

البته این خودرو روی پرفورمنس تمرکز داشته و مک لارن حتی سیستم‌های کنترل الکترونیکی را به منظور ایجاد خروجی بهتر تنظیم کرده است. حداکثر سرعت خودرو با بسته بودن سقف برابر با ۳۲۴ کیلومتر در ساعت بوده درحالی‌که باز بودن سقف حداکثر سرعت را به ۳۱۵ کیلومتر در ساعت کاهش می‌دهد.


اما ۶۰۰LT اسپایدر به عنوان خودروی لانگ تیل دارای بال عقب ثابت است که همان داون فورس ۱۰۰ کیلوگرمی نسخه کوپه در سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را ایجاد می‌کند.


کابین خودرو نیز دارای تریم سبک وزن آلکانترا و صندلی‌های فیبر کربنی مک لارن P1 نیز به‌صورت استاندارد در خودرو وجود دارند. البته برای انتخاب صندلی‌های فوق سبک مک لارن سنا باید مبلغ بیشتری بپردازید.

اگر خریداران خواهان کاهش هرچه بیشتر وزن باشند می‌توانند سیستم‌های صوتی و تهویه مطبوع را حذف کنند که توجیه‌پذیر هم هست زیرا اگر هدف شما ثبت سریع‌ترین لپ تایم باشد باید هم ‌چنین کاری را انجام دهید.

هم‌اکنون می‌توان مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر را سفارش داد هرچند باید گفت این خودرو به‌صورت محدود در دسترس می‌باشد.

[دانلود ویدئو]


همزمان با معرفی کانسپت الکتریکی گک Entranze در نمایشگاه خودروی دیترویت، جیلی چین نیز تیزری از یک سدان جدید و الکتریکی منتشر کرده است.


این خودرو در دیترویت حاضر نیست اما در اوایل سال جاری معرفی خواهد شد و زبان طراحی الکتریکی و جدید این خودروساز را نشان خواهد داد.

تنها تیزر تصویری منتشر شده از این خودروساز چیز زیادی را نشان نمی‌دهد اما خب در آن می‌توانیم یک جفت چراغ جلوی دراز را ببینیم که نصف گلگیرهای جلو را به خود اختصاص داده‌اند. دیلایت های LED یکپارچه و سه میله‌ی نورانی موازی بر پایه‌ی مفهوم Yi طراحی شده‌اند. Yi کلمه‌ای چینی به مفهوم یک است. از دیگر عناصر طراحی این خودرو می‌توان به نبود جلوپنجره‌ی جلو و خط سقف خمیده اشاره کرد.

جیلی چین می‌گوید این خودروی الکتریکی فرمی آئرودینامیک داشته و ضریب درگ آن برابر با ۰٫۲۳۷۵ می‌باشد که با استانداردهای کنونی خیلی خوب بوده و باعث بالا رفتن کارایی استفاده از انرژی می‌شود. به منظور تأکید بیشتر روی کارایی، دستگیره‌های در نیز با بدنه ادغام شده است.

اما موضوع جالب‌تر درباره‌ی این سدان الکتریکی عدم محدود بودن آن به بازار چین است. بنا به گفته‌ی چین، این خودرو محصولی جهانی بوده و تلاش‌های جیلی برای ورود به بازارهای جهانی را آغاز خواهد کرد.

خودروی موردبحث در سه‌ماهه‌ی اول امسال عرضه خواهد شد و فعلاً با کد GE11 شناخته می‌شود. این خودرو اولین سدان الکتریکی جیلی از زمان عرضه‌ی امگرند الکتریکی در سال ۲۰۱۵ محسوب خواهد شد. خودروساز یاد شده قول داده این سدان روی طراحی، تکنولوژی و پرفورمنس تمرکز خواهد کرد.

هنوز مشخصات فنی این سدان منتشر نشده اما ظاهراً طول/عرض/ارتفاع آن به ترتیب برابر با ۴۷۳۶/۱۸۰۴/۱۵۰۳ میلی‌متر بوده و فاصله‌ی بین محورها نیز ۲۷۰۰ میلی‌متر است. نیروبخش GE11 پیشرانه‌ی الکتریکی ۱۷۷ اسب بخاری خواهد بود.

 


سرانجام در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۹ یکی از خبرسازترین خودروهای چند سال اخیر یعنی تویوتا سوپرا معرفی شد. طبق رویه‌ای که این روزها همه‌گیر شده، تویوتا نیز در زمان عرضه‌ی سوپرا اقدام به معرفی نسخه‌ای سفارشی از آن با نام لانچ ادیشن کرده است.


بنا به گفته‌ی این خودروساز ژاپنی، ۱۵۰۰ دستگاه اول تویوتا سوپرای بازار آمریکا از نوع لانچ ادیشن خواهند بود. قیمت این خودرو از ۵۵۲۵۰ دلار آغاز می‌شود و به منظور تمایز آن از نسخه‌های استاندارد برخی ویژگی‌های متمایز را دارا می‌باشد.


خریداران سوپرا لانچ ادیشن ۲۰۲۰ می‌توانند از بین رنگ‌های بدنه‌ی سفید، مشکی و قرمز یکی را انتخاب کنند. این خودرو صرف‌نظر از رنگ بدنه دارای پوشش قرمز آینه‌های جانبی و رینگ‌های فورج کاری شده‌ی مات می‌باشد.


کابین مدل‌های سفید و مشکی‌رنگ دارای عناصر قرمز شامل چرم به همین رنگ و صندلی‌ها، فرمان و کنسول مرکزی برگرفته از مسابقات می‌باشد. همچنین در بخش داخلی سوپرا لانچ ادیشن برخی عناصر فیبر کربنی هم دیده می‌شود. در مقام مقایسه باید گفت نسخه‌های قرمزرنگ کابینی با تریم چرم مشکی و قطعات فیبر کربنی دارند.


هر یک از این ۱۵۰۰ دستگاه سوپرا لانچ ادیشن نشان فیبر کربنی شماره‌دار در طرف سرنشین داشبورد و گرافیک خاص و امضای مدیرعامل تویوتا یعنی آقای آکیو تویودا را خواهد داشت.


تویوتا سوپرا لانچ ادیشن بر پایه‌ی نسخه‌ی ۳٫۰ پریمیوم مدل استاندارد بنا شده است؛ بنابراین این خودرو از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر توربوی ۳۳۵ اسبی بهره برده و دارای گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و پدال شیفترها می‌باشد.


در این خودرو صفحه‌نمایش لمسی ۸٫۸ اینچی، ناوبری، اپل کارپلی، سیستم صوتی JBL با ۱۲ بلندگو، شارژ بی‌سیم گوشی و هدآپ دیسپلی رنگی دیده می‌شود. صندلی‌های چرمی هم از نوع گرم شونده هستند.


از جمله سیستم‌های ایمنی سوپرای لانچ ادیشن و مدل‌های استاندارد می‌توان به هشدار برخورد جلو، ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابران پیاده، هشدار خروج از مسیر، دستیار تشخیص علائم ترافیکی و نوربالای خودکار اشاره کرد.


اولین دستگاه از تویوتا سوپرا لانچ ادیشن ۲۰۲۰ نوزدهم ژانویه در حراجی برت جکسون فروخته خواهد شد. این خودروی ویژه دارای رنگ بدنه‌ی خاکستری مات فانتوم می‌باشد.


مالکان سوزوکی جیمنی قبلی آفرودر کوچک خود را بیشتر از حالت عادی نگه داشته‌اند و به نظر می‌رسد نسل جدید نیز این‌گونه خواهد بود.


البته زمانی که خریداران تصمیم به فروش این خودرو بگیرند ضرر زیادی نخواهند کرد زیرا نسل جدید این خودرو طبق پیش‌بینی‌ها افت قیمت کمی خواهد داشت. یکی از متخصصان شرکت مشاوره‌ای CAP اتوموتیو پیش‌بینی ارزش باقی‌مانده‌ی این آفرودر کوچک را منتشر کرده و در آن خبرهای خوبی به گوش می‌رسد.


برای افرادی که می‌خواهند خودروی خود را سه سال نگه داشته و آن را حدود ۱۰۰ هزار کیلومتر برانند، پیش‌بینی می‌شود مدل پرچم‌دار جیمنی SZ5 حدود ۵۲ درصد ارزش خود را حفظ نماید.


البته زمانی که کارکرد خودرو کم و در حدود ۵۸ هزار کیلومتر در طول سه سال باشد ارزش باقی‌مانده‌ی این خودرو به رکورد ۶۱ درصد خواهد رسید که باعث می‌شود جیمنی در بحث ارزش باقی‌مانده با سوپرکارها رقابت کند!


نسل جدید این خودرو در مقایسه با مدل قبلی تجهیزات بیشتری داشته و مدل پایه‌ی SZ4 از سیستم چهار چرخ محرک قابل انتخاب، جعبه انتقال دنده‌سنگین، پشتیبانی ترمز، سیستم تهویه مطبوع، بلوتوث، کروز کنترل و مه شکن‌های جلو بهره می‌برد.


با انتخاب مدل SZ5 تجهیزاتی همچون رینگ‌های ۱۵ اینچی، چراغ‌های جلوی LED، سیستم تهویه مطبوع، سیستم ناوبری با ارتباط گوشی هوشمند، شیشه‌های عقب تیره، صندلی‌های جلوی گرم شونده و دستگیره‌های درب همرنگ بدنه به خودرو اضافه می‌شوند. تمامی مدل‌ها بر پایه‌ی شاسی نردبانی ساخته شده و دارای سیستم تعلیق چند اتصالی با فنرهای پیچشی می‌باشند. پیشرانه‌ی ۱٫۵ لیتری ۱۰۱ اسبی به‌صورت استاندارد در بطن جیمنی قرار دارد و با یک گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک همراه می‌شود.


قیمت نسل جدید سوزوکی جیمنی در بریتانیا از ۱۵۴۹۹ پوند برای نسخه‌ی پایه آغاز شده و به ۱۷۹۹۹ پوند برای SZ5 می‌رسد. جدای از تهیه‌ی مبلغ موردنظر باید کمی هم خوش‌شانس باشید زیرا سوزوکی به خاطر تقاضای زیاد این خودرو اقدام به توقف دریافت سپرده پیش‌پرداخت کرده است.

 

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها